Występ Johna Yeboaha dla reprezentacji Ekwadoru

Reprezentacja Ekwadoru pożegnała się z Copa America 2024. W ćwierćfinale ekipa pod wodzą Félixa Sáncheza Basa uległa w serii rzutów karnych Argentyńczykom, 2:4. Po 90 minutach gry był remis, 1:1. W tym meczu wystąpił John Yeboah.

Piłkarz Rakowa wszedł na boisko w 80. minucie gry i asystował przy bramce na wagę wyrównania w doliczonym czasie gry. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, w razie remisu po 90 minutach zarządzono serię rzutów karnych, w której Yeboah wykorzystał wykonywaną przez siebie jedenastkę w trzeciej kolejce. Był to szósty mecz w narodowych barwach tego zawodnika.

Ekwadorczycy awansowali do fazy pucharowej po zajęciu 2. miejsca w grupie B. Na inaugurację ulegli Wenezueli (1:2), w drugim spotkaniu pokonali Jamajkę (3:1), a na zakończenie fazy grupowej bezbramkowo zremisowali z Meksykiem. Zawodnik naszego klubu wystąpił w dwóch pierwszych spotkaniach.

Argentyna - Ekwador 1:1, 4:2 k. (1:0, 1:1)

Bramka: Lisandro Martinez 35 - Kevin Rodriguez 90+2

W 62. minucie, Enner Valencia (Ekwador) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).