x-kom przekazuje szpitalom sprzęt za 400 tys. zł

Wszystkie ręce na pokład, pomagamy jak możemy. x-kom bardzo mocno wziął sobie do serca tę sentencje i postanowił pomóc częstochowskim szpitalom w walce z koronawirusem.

Podziwiam pracę wszystkich pracujących w szpitalach, a szczególnie tych naszych, częstochowskich. Zapytaliśmy czego dokładnie im brakuje i właśnie dlatego mam pewność, że nasze dary pomogą w walce z wirusem – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.

 

Po konsultacjach z ekspertami z zespołu szpitali miejskich, x-kom zorganizował sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 400 tysięcy złotych. W wypełnionym po brzegi tirze znalazły się:

- defibrylatory z monitorem EKG;

- łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom;

- mobilne ssaki chirurgiczne;

- statywy infuzyjne;

- 1000 przyłbic;

- 24 tysiące maseczek;

- 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. 

 

Żeby całkowicie wypełnić TIR-a, dołożono jeszcze dwie palety wody mineralnej, dla pracowników i pacjentów szpitali.

 

- Cieszymy się, że odzew pomocy płynie ze strony różnych środowisk i społeczności częstochowskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni -­ powiedział dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny.

- Pragnę podkreślić, że pomoc przekazana przez x-kom to ogromne wsparcie w postaci sprzętu medycznego, a także środki ochrony, które przy obecnym zużyciu mogą zabezpieczyć szpital nawet na kilka tygodni. Wsparcie x-komu traktuję też jako pomoc od Rakowa Częstochowa. Osobiście bardzo cieszy także poczucie, że z klubem jesteśmy bardzo bratersko związani, zarówno w dobrych jak i ciężkich czasach – dodał.

 

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podkreślił szybką reakcję x-komu na jego apel do przedsiębiorców, dotyczący pomocy dla lokalnych szpitali.

 

Dziękuję serdecznie firmie x-kom za ten akt bezinteresownej pomocy, bo tylko współpracując możemy pokonać pandemię koronawirusa. Mam też nadzieję, że to nie koniec wsparcia, jakie częstochowski biznes udziela naszym medykom - powiedział Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Firma pozostaje w kontakcie z częstochowskimi szpitalami. W miarę możliwości x-kom postara się pomóc, jeśli miejscy medycy będą czegoś potrzebować.