Xavier Dziekoński nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Xavier Dziekoński na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. Kontrakt z 18-letnim bramkarzem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy nabytek "Medalików" urodził się 6 października 2003 roku w Grajewie. Przygodę z piłką rozpoczynał w drużynie MOSP Białystok, skąd trafił do młodzieżowych drużyn Jagiellonii. Następnie awansował do pierwszej drużyny i wieku 16 lat zaliczył debiut w PKO BP Ekstraklasie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce rozegrał dotychczas 28 spotkań. W poprzednim sezonie Xavier Dziekoński wystąpił w 10 meczach Ekstraklasy oraz jednym w Pucharze Polski. Ponadto rozegrał 6 meczów w drugim zespole Jagiellonii w rozgrywkach III ligi. W swoim piłkarskim "CV" ma także występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

 

- Moim celem z pewnością jest rozwój osobisty oraz piłkarski. Wiem, po co tutaj trafiłem oraz jakie są wobec mnie wymagania i postaram się je zrealizować - mówi Xavier Dziekoński. 

 

- Xavier to zawodnik z dużym potencjałem. Pozyskaliśmy go z myślą o wzmocnieniu rywalizacji między słupkami i wśród młodzieżowców w zespole. Chcemy stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju i wierzymy, że w Rakowie rozwinie swoje umiejętności - tłumaczy Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Xavier, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!

 

#DZIEKOŃSKI2025