Z Jagą na Remis. Raków - Jagiellonia 2:2

Raków Częstochowa zremisował 2:2 z Jagiellonią Białystok w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Już w 3. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem poradził sobie Bartosz Nowak i gospodarze objęli prowadzenie. Niedługo później po ambitnej walce z obrońcami Fabian Piasecki trafił piłką w słupek, ale błąd popełnił Bojan Nastić i skierował ją do własnej bramki. Zawodnicy Rakowa raz za razem atakowali pole karne Jagiellonii. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam Zlatan Alomerović obronił strzał Mateusza Wdowiaka.

W 47. minucie goście umieścili piłkę w siatce, ale sędzia po konsultacji z VAR odgwizdał pozycję spaloną. W 55. minucie na strzał zdecydował się Mateusz Wdowiak. Futbolówka powędrowała tuż obok bramki Jagielloni. 8 minut później odpowiedzieli goście. Nene oddał mocny strzał z dystansu i pokonał Kacpra Trelowskiego. Obie strony stwarzały sobie okazje do zdobycia kolejnych goli, ale w 85. minucie to Jagiellonia dopięła swego. Po rzucie rożnym przytomnie w polu karnym Rakowa zachował się Jesus Imaz i głową umieścił piłkę w siatce. Chwilę później w polu karnym przewracany był Vlasyslav Kochergin, ale sędzia chwilę wcześniej dopatrzył się zagrania ręką naszego zawodnika. Więcej bramek w tym meczu już nie padło i obie drużyny podzieliły się punktami.

Kolejne emocje przy Limanowskiego 83 już w czwartek, 14 sierpnia. Medaliki w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA zagrają ze Slavią Praga. Początek spotkania o godzinie 18:00. Trwa otwarta sprzedaż biletów na czwartkowy mecz.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2 (2:0)

Bramki: Nowak 3, Nastić (s) 10 - Nene 63, Imaz 85

Raków: Trelowski - Racovițan (89. Sorescu), Arsenić, Rundić, Czyż, Gwilia (76. Papanikolaou), Tudor, Kun, Wdowiak (76. Ivi), Nowak (61. Kochergin), Piasecki (61. Musiolik)

Jagiellonia: Alomerović - Prikryl, Tiru, Skrzypczak, Nastić, Wdowik, Romanczuk (73. Pospisil), Imaz, Bida (46. Nene), Cernych (73. Łaski), Gual