Z Krakowa wracamy bez punktów

W 29. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:3. O zwycięstwie Białej Gwiazdy zdecydował gol strzelony tuż przed końcem meczu przez Vukana Savicevicia.

Mecz rozpoczął się źle dla podopiecznych trenera Marka Papszuna. W 11. minucie po konsultacji z VAR sędzia Mariusz Złotek dopatrzył się zagrania ręką Kamila Piątkowskiego i podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Jakub Błaszczykowski i gospodarze objęli prowadzenie. Częstochowianie dążyli do wyrównania, ale brakowało skuteczności. Defensorzy Białej Gwiazdy blokowali strzały Igora Sapały i Felicio Brown Forbesa, a kilkukrotnie skutecznymi interwencjami wykazał się Michał Buchalik. Do przerwy piłkarze Rakowa optycznej przewagi nie potwierdzili bramką i oba zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Wisły.

Po zmianie stron czerwono-niebiescy nadal stwarzali groźne sytuacje w polu karnym gospodarzy, ale defensywa krakowian skutecznie się broniła. Tak było do 59. minuty, kiedy szybki atak Rakowa wyprowadzony przez Igora Sapałę zakończył się bramką Petra Schwarza, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Wisły. Dziewięć minut później było już 2:1 dla naszego zespołu. Sędzia zinterpretował jako nieprzepisowe zagranie Lukasa Klemenza i podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Forbes. Radość z prowadzenia Rakowa nie trwała długo, bo w 78. minucie gospodarze odpowiedzieli bramką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Rafał Janicki i strzałem głową pokonał Jakuba Szumskiego. Tuż przed końcem meczu krakowianie ponownie objęli prowadzenie. Mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Vukan Savicević, który pokonał Szumskiego i zapewnił Wiśle zwycięstwo.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:2 (1:0)

Bramki: Błaszczykowski (11' k), Janicki (78'), Savicević (88') – Schwarz (59'), Forbes (68' k)

Wisła: Buchalik – Hebert, Klemenz, Janicki, Burliga (64. Niepsuj) – Basha (70. Kuveljić), Żukow, Hołownia, Błaszczykowski, Boguski, Savicević (90. Sadlok)

Raków: Szumski – Petrasek, Piątkowski, Tudor, Jach, Sapała (89. Poletanović), Schwarz, Bartl (77. Kościelny), Tijanić, Musiolik, Brown Forbes

Żółte karki: Savicević, Basha, Hołownia, Klemenz – Brown Forbes, Tijanić