Z Legią o Superpuchar Polski

Czas na pierwsze emocje w nowym sezonie. Już w sobotę, 17 lipca Raków Częstochowa zagra z Legią Warszawa. Stawką meczu będzie trofeum Superpucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Dla Czerwono-Niebieskich, którzy mają za sobą bardzo udany sezon, będzie to pierwszy w historii mecz o trofeum Superpucharu Polski. Zdecydowanie większe doświadczenie mają legioniści, którzy dotychczas czterokrotnie triumfowali, a dziesięciokrotnie byli finalistami tych rozgrywek. Ostatni puchar Wojskowi wygrali w 2008 roku.

 

Drużyna trenera Czesława Michniewicza bardzo udanie weszła w sezon 2021/2022, pokonując w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA norweski FK Bodø/Glimt. Wojskowi nie próżnują także na giełdzie transferowej. Do zespołu mistrzów Polski dołączyło kilku nowych zawodników, w tym między innymi Mahir Emreli, który imponuje formą u progu kampanii 2021/2022.

 

 - Jest to bardzo dobra drużyna, topowa w Polsce. Pokazali, że są w dobrej dyspozycji, pokonując dwukrotnie mistrzów Norwegii. Czeka nas na pewno trudne spotkanie. Ta kadra jest bardzo silna, poczynili też duże wzmocnienia i jest to kadra na walkę w europejskich pucharach - mówił na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun.

 

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym oficjalnym meczem Rakowa w nowym sezonie. Zespół trenera Marka Papszuna ma za sobą intensywny okres przygotowawczy, który spedził na obozach w Sochocinie oraz austriackim Kaprun. W tym czasie nasza drużyna rozegrała cztery mecze kontrolne. Czerwono-Niebiescy dobrą postawę na tle silnych rywali w meczach sparingowych będą chcieli teraz przenieść na mecz o stawkę.

 

Głównym sędzią sobotniego meczu będzie 29-letni Damian Sylwestrzak z Wrocławia. 

 

Mecz o Superpuchar Polski będziecie mogli oglądać na Polsacie Sport, Super Polsacie oraz w serwisie Ipla.