Z Trnavy z dwubramkową zaliczką! Spartak - Raków 0:2

Raków Częstochowa wygrał 2:0 ze Spartakiem Trnava w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA! Bramki dla "Medalików" zdobył Ivi López. Rewanż w Częstochowie w czwartek, 11 sierpnia.

Gospodarze od pierwszego gwizdka ruszyli do przodu, próbując dostać się w nasze pole karne wrzutkami w kierunku bramki, w której swój debiut w europejskich pucharach zaliczył wychowanek "Medalików", Kacper Trelowski. Drużyna trenera Marka Papszuna do Trnavy nie przyjechała jednak się bronić. W 7. minucie odważnie prawą stroną akcję Rakowa rozpoczął Fran Tudor, którego centra zamieniła się w groźny strzał, z którym nie bez problemów, ale jednak poradził sobie Dominik Takáč, bramkarz Spartaka. Słowacki golkiper bez szans był natomiast w 30. minucie spotkania. Lewą flanką akcję przyspieszył Patryk Kun. Po kilku szybkich zagraniach na jeden kontakt Mateusz Wdowiak zagrał do Iviego Lopeza, a Hiszpan trącąc futbolówkę wpakował ją do siatki gospodarzy. Jeszcze przed przerwą bardzo mocne i groźne uderzenie posłał Ivi, ale bramkarz gospodarzy zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry zespół "Medalików" ponownie zagroził Spartakowi po agresywnym wgraniu piłki w pole karne przez Bena Ledermana. Futbolówkę zdołał wybić bramkarz słowackiej drużyny, a przy próbie dobitki Mateusza Wdowiaka, nasz zawodnik został faulowany, a sędzie bez zastanowienia wskazał na "wapno". Jedenastkę na bramkę zamienił Ivi Lopez.

Spartak w drugiej połowie szukał swojej okazji do strzelenia kontaktowego gola. Po jednej z wrzutek piłkę głową uderzał Lukáš Štetina, ale czujność między słupkami zachował Kacper Trelowski. Z upływem kolejnych minut na połowie rywali pojawiało się coraz więcej wolnych miejsc, które próbowali wykorzystać częstochowie. Bliski szczęścia po jednym z kontrataków był Vladislavs Gutkovskis, ale jego silny strzał wybronił Takáč. Chwilę później dwójkową akcję Fran Tudor - Vladyslav Kochergin, ten drugi kończył uderzeniem. Zespół trener Martina Gašparíka, który przez niemal całe spotkanie prezentował agresywny styl gry, do ostatniego gwizdka próbował poprawić swoją sytuację przed meczem rewanżowym w Częstochowie, ale "Trelu" i spółka nie pozwolili na stratę bramki. Tym samym Czerwono-Niebiescy z Trnavy wyjadą z dwubramkową zaliczką.

Mecz rewanżowy w Częstochowie odbędzie się w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 18:00. W sprzedaży znajdują się pojedyncze wejściówki na ten mecz dla posiadaczy karnetów oraz dwupaki na mecz ze Spartakiem oraz Jagiellonią Białystok. Szczegóły znajdują się: TUTAJ.

Spartak Trnava - Raków Częstochowa 0:2 (0:2)

Bramki: Ivi 30', 45'

Raków: Trelowski - Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Lederman (57. Kochergin), Tudor, Kun, Ivi (76. Długosz), Wdowiak (57. Czyż), Gutkovskis (76. Musiolik)

Spartak: Takáč - Koštrna, Kóša, Štetina, Mikovič (82. Bolaji), Savvidis, Bukata (70. Štefánik), Procházka (46. Paur), Daniel (82.  Iván), Ristovski (70. Boateng), Yusuf