Z Wisłą Płock w piątym meczu kontrolnym

Na zakończenie drugiego obozu przygotowawczego Raków Częstochowa zmierzy się z Wisłą Płock. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę, 6 lipca, na godzinę 11:00. Mecz kontrolny odbędzie się na obiektach URSUS Warszawa.

Sobotnim rywalem “Czerwono-Niebieskich” będzie Wisła Płock, czternasta drużyna ubiegłego sezonu Ekstraklasy. Liderem strzelców płocczan był Brazylijczyk Ricardinho, który na listę strzelców wpisywał się aż dziesięć razy. Równie ważną postacią w zespole trenera Leszka Ojrzyńskiego był Dominik Furman. 26-latek zdobył pięć bramek i zanotował sześć asyst. Filarem defensywy był natomiast Alan Uryga, który na ekstraklasowych boiskach spędził 3150 minut.

Przed nadchodzącymi rozgrywkami PKO Ekstraklasy do Wisły Płock dołączyło kilku zawodników: Jakub Wrąbel, Michał Marcjanik, Piotr Tomasik, Jarosław Fojut i Jakub Rzeźniczak. 

W obecnym okresie przygotowawczym podopieczni trenera Ojrzyńskiego rozegrali cztery sparingi: przegrali 0:4 z ŁKS-em Łódź, zremisowali 1:1 z Brondby, a także wygrali 1:0 z AEK Larnaką i 3:1 z Olimpią Grudziądz.

Trenerem Wisły Płock jest dobrze znany w Częstochowie Leszek Ojrzyński, który w sezonie 2008/2009 był szkoleniowcem “Czerwono-Niebieskich”.