Z wizytą w Akademii

W czwartek (20 grudnia) Akademia Raków gościła trenerów, którzy są wychowankami dyrektora Marka Śledzia. 

- Zawsze kiedy jest okazja zapraszam do siebie trenerów, z którymi współpracowałem i których szkoliłem. Jest okres przedświąteczny, więc tym razem składaliśmy sobie także życzenia  - mówi Marek Śledź.

Wśród zaproszonych trenerów znaleźli się między innymi szkoleniowcy reprezentacji Polski U-17 i U-18.  - Trenerowi Śledziowi bardzo wiele zawdzięczam, dlatego z dużą przyjemnością biorę udział w takich spotkaniach. Drogi każdego z nas się rozeszły, więc jak jest tylko okazja to chcemy się spotkać i porozmawiać co u każdego słychać - powiedział Przemysław Małecki trener kadry U-17, który do swojej reprezentacji powoływał zawodnika naszej Akademii Oskara Krzyżaka. - Oskar był już powoływany na konsultacje szkoleniowe, a także na eliminacje do Mistrzostw Europy. Tam co prawda nie zagrał ani minuty, ale cały czas mu się przyglądamy. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale musi jeszcze pracować przede wszystkim nad aspektami taktyczno-technicznymi.

Podczas czwartkowej wizyty doszło również do spotkania z trenerami Akademii Raków. - Zawsze cenię takie dyskusje, bowiem czerpać z nich mogą dwie strony. Na pewno to rozwija każdego trenera, całe życie się uczymy a piłka nożna ewaluuje - mówi trener reprezentacji U-18 Wojciech Tomaszewski. Szkoleniowiec jest pewny, że pod wodzą Marka Śledzia Akademia Raków na pewno będzie się rozwijać. - Zbudowanie silnej akademii nie jest kwestią dwóch czy trzech lat. Mówimy tutaj bardziej o kilkunastu. Trzeba wprowadzić właściwą metodologię pracy. To nie jest tak, że rozpoczynając treningi z piętnastolatkami będziemy mieli za chwilę wybitne jednostki. Taki projekt wymaga odrobinę czasu i cierpliwości, to praca od podstaw. Znając dyrektora jestem przekonany, że będzie w stanie tutaj stworzyć coś wielkiego i za chwilę coraz więcej wychowanków zasili młodzieżowe reprezentacje Polski. Dzisiaj już widzę pojedynczych piłkarzy, którzy pojawiają się w letnich i zimowych edycjach Akademii Młodych Orłów, a także na zgrupowaniach reprezentacji, dlatego jestem przekonany, że o Akademii Raków będzie niedługo głośno.

Oprócz trenerów Małeckiego i Tomaszewskiego do Częstochowy przyjechali również Marcin Kardela (drugi trener reprezentacji Polski U-17), Marcin Salamon (drugi trener U-18) oraz Karol Kikut (trener przygotowania fizycznego w Akademii Lecha Poznań).