Za nami 8. edycja Ekstra Talent

Częstochowska odsłona 8. edycji turnieju Ekstra Talent organizowanego przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki odbyła się w sobotę, 9 września na obiekcie Victorii Częstochowa przy ul. Krakowskiej 80.

Projekt Ekstra Talent został zainaugurowany w 2016 roku i ma na celu przede wszystkim kształtowanie aktywnego trybu życia, promocję sportu wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności. Tegoroczna edycja odbywa się we wrześniu. Gospodarzami turnieju jest 18 klubów PKO Ekstraklasy.

 

Turniej w Częstochowie przeznaczony był dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2012 lub młodszych. Współzawodnictwo dwunastolatków było połączone z serią angażujących testów sprawnościowych. Naukowa część programu ma na celu zbadanie sprawności fizycznej młodych zawodników trenujących w szkółkach piłkarskich i jest nadzorowana przez naukowców Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

 

Młodzi zawodnicy i zawodniczki rozpoczęli sobotnie zmagania od próby wytrzymałościowej, tzw. "Beep Testu". Następnie czekał na nich bieg wahadłowy 10x5 m, a na samym końcu zwis na ugiętych ramionach. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Podczas gdy jedna przechodziła testy, druga rozgrywała mecze turniejowe. Na boisku znajdowały się także różne gry piłkarskie oraz stoły do teqballu. 

 

Zwieńczeniem rozgrywek piłkarskich była uroczysta dekoracja. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe trofea, a na szyjach uczestników i uczestniczek zawisły okolicznościowe medale. W turnieju chłopców zwyciężyła Liswarta Krzepice, przed RAP-em Radomsko oraz Victorią Częstochowa. W miniturnieju dziewczynek piłkarki Rakowa pokonały Wartę Poraj. Wyróżnienia otrzymały także dzieci, które najlepiej poradziły sobie z próbami sprawnościowymi. W żeńskim zespole Rakowa wyróżnione zostały: Kornelia Kozioł (bieg wytrzymałościowy), Roksana Olejniczak (bieg 10x5 m) oraz Milena Michalczyk (zwis na ugiętych ramionach).

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć z wydarzenia jest dostepna TUTAJ

 

Fot. Michał Stawowiak