Za nami 9. edycja Memoriału im. Zbigniewa Dobosza

W sobotnie przedpołudnie na boisku bocznym przy L83 odbył się IX Memoriał im. Zbigniewa Dobosza. Pamięć legendarnego trenera uczciła rywalizacja czterech drużyn złożonych z jego wychowanków.

W pierwszym meczu zmierzyli się podopieczni trenera Zbigniewa Dobosza urodzeni w latach 1998-2003. Zespoły rywalizowały w nietypowych, dwunastoosobowych składach. Ostatecznie, po 60 minutach gry, Niebiescy pokonali Czerwonych 7:4.

 

O 11:30 do współzawodnictwa stanęły dziewięcioosobowe drużyny prowadzone przez Andrzeja Samodurowa oraz Tomasza Czoka. W meczu toczonym na dystansie 60 minut lepsza ponownie okazała się ekipa Niebieskich, w której skutecznością imponował zawodnik częstochowskiej Skry – Piotr Nocoń. Zespół Tomasza Czoka zwyciężył 10:7. Wśród zawodników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, byli między innymi: Przemysław Oziębała, Piotr Malinowski, Mariusz Przybylski, czy Mateusz Zachara.

 

– Z roku na rok staramy się tu spotkać, rozegrać ten mecz i przede wszystkim upamiętnić trenera Dobosza. Wiadomo, że frekwencja mogłaby być lepsza, lecz nie wszyscy mogli przyjechać. Zawsze jednak miło jest zobaczyć się z chłopakami, porozmawiać, zagrać i powspominać. Oby to wciąż trwało – mówił po zakończeniu spotkania Mateusz Zachara, aktualnie reprezentujący MKS Myszków.

 

Zbigniew Dobosz przygodę z Rakowem Częstochowa rozpoczął na etapie trampkarza. Reprezentował nasz klub we wszystkich kategoriach wiekowych. W roli pierwszego trenera prowadził zespół w latach: 1992-1995, 1998-2000 i 2002-2003. Do największych sukcesów trenerskich Zbigniewa Dobosza należy złoty medal na Spartakiadzie (1985 r.) i awans z seniorskim zespołem Rakowa do I ligi uzyskany w sezonie 1993/1994.

 

– Zbigniew Dobosz był jeden i taki zostanie. Odziedziczyliśmy po nim ogromną wiedzę. Osobiście mogę tylko dziękować, że miałem możliwość współpracy z trenerem. Wszystko, co w sporcie przeżyłem, w dużej mierze zawdzięczam trenerowi Doboszowi. Do swoich ostatnich dni był z nami i prowadził zajęcia z młodzieżą. Człowiek jedyny w swoim rodzaju - wspomina Zbigniewa Dobosza Robert Olbiński, trener UKS-u Raków. 

 

Mecz I: Czerwoni – Niebiescy 4:7

Bramki: Obodecki (10’, 40’, 49’), Pasiuk (56’) – Skibiński (21’, 37’, 54’), Śpiewak (38’), Mańka (46’, 48’), Kucharski (58’)

Czerwoni: Turek, Bednarek, Czok, Śpiewak, Janik, Mańka, Sosnowski, Brędzel, Kołodziejczyk, Pijet, Skibiński, Kucharski.

Niebiescy: W. Kuczera, Oko, Pęczek, Skulimowski, Obodecki, Nowak, M. Brandys, K. Brandys, Kluszewski, Opala, Wochnik, Pasiuk.

 

Mecz II: Czerwoni – Niebiescy 7:10

Bramki: Tomczyk (6', 45'), Stępień (20'), Bański (22'), Oziębała (31'), Podwysocki (43', 58') – Nocoń (2', 13', 17', 24', 38', 55', 56'), Malinowski (7'), Zachara (14', 36')

Czerwoni: Turek, Lisowski, Oziębała, Jankowski, Stępień, Podwysocki, Tomczyk, Bański, Przybylski.

Niebiescy: Włodarczyk, Opala, Konieczko, Psonka, Malinowski, Nocoń, Zachara, Razakowski, Wieczorek.

 

 

Galerię zdjęć z Memoriału znajdziecie TUTAJ.