Za nami Ferie z Rakowem

W trakcie tegorocznych ferii zimowych Raków przygotował szereg atrakcji dla najmłodszych kibiców. W Częstochowie oraz w okolicznych miejscowościach odbywały się zajęcia sportowe, treningi MMA, a także wiele innych angażujących aktywności.

Podczas sportowych "Ferii z Rakowem" w dniach 5-9 lutego na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rakowa przy ul. Łukasińskiego 40 odbywały się specjalne zajęcia dla dzieci. Każdego dnia ośmiogodzinne warsztaty wypełniał szereg różnorodnych aktywności. Nasi najmłodsi kibice rozpoczęli tydzień od spotkania z wychowankiem Rakowa – Oskarem Krzyżakiem. Oprócz spotkania z zawodnikiem, dzieciaki miały okazję spędzić kilka godzin w sali zabaw, rozegrać turniej w EA Sports FC 24, odbyć wycieczkę do kina oraz – przede wszystkim – zwiedzić stadion i autokar Medalików, zajrzeć w zakamarki budynku klubowego, a także przybić piątkę z piłkarzami pierwszego zespołu jadącymi na trening. W trakcie "Ferii z Rakowem" zabawa i relaks przeplatały się z zajęciami sportowymi. Dzieci trenowały piłkę nożną pod czujnym okiem trenerów Małej Akademii Raków, a także ćwiczyły sztuki walki pod okiem specjalistów od samoobrony. 

 

 

 

Oprócz warsztatów w Szkole Mistrzostwa Sportowego, "Ferie z Rakowem" zawitały również do okolicznych miejscowości. Wraz z dziesiątkami dzieci spotkaliśmy sie w Ostrowach nad Okszą, Kłomnicach, Kłobucku, Przyrowie, Poraju i Boronowie. W ramach wyjazdowych zajęć odbyły się treningi piłki nożnej oraz sztuk walki, a także specjalne animacje przeznaczone dla najmłodszych fanów. Zajęcia z mieszanych sztuk walki przeprowadził Wawrzyniec Bartnik – prezes Fundacji Alfasport, członek stowarzyszenia Wieczny Raków, a przede wszystkim profesjonalny zawodnik sportów walki zrzeszony w organizacji FEN. Podczas "Ferii z Rakowem" – zarówno w Częstochowie, jak i w zajęciach wyjazdowych – dzieci mogły spotkać klubową maskotkę, Rycerza Medalika.

 

 

 

W "Feriach z Rakowem" uczestniczyło łącznie kilkaset dzieci, których usmiechięte twarze były dla nas najważniejsze, dziękujemy!