Za nami Finał Rundy Zimowej Ekstraklasa Games

W ubiegły weekend (11-12.01) odbył się Finał Rundy Zimowej drugiej edycji Ekstraklasa Games. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci Rakowa Częstochowa: Piotr "Pontonix300" Szczepanik i Michał "GentleMike" Lauer.

W sobotę gracze rywalizowali na konsoli PlayStation 4. Raków Częstochowa reprezentował Piotr "Pontonix300" Szczepanik, który w fazie grupowej walczył z przedstawicielami Cracovii, Jagielloni Białystok i Wisły Płock. Nasz zawodnik jak burza przeszedł przez fazę grupową, kończąc ją na pierwszym miejscu w tabeli. Piotr wygrał dwa mecze, jeden zremisował i pewnie zameldował się w ćwierćfinale.

 

1. kolejka: Pontonix300 (Raków Częstochowa) - Bryke (Wisła Płock) 0:0

2. kolejka: Pontonix300 (Raków Częstochowa) - Riptorek (Jagiellonia Białystok) 4:0

3. kolejka: DawidPLxxx999 (Wisła Płock) - Pontonix300 (Raków Częstochowa) 2:5

 

W ćwierćfinale sobotnich zmagań Piotr pokonał Gierdalinho68, w półfinale odprawił Piko i bez żadnej porażki zameldował się w wielkim finale turnieju. W nim musiał jednak uznać wyższość milosza93 (Legia Warszawa), który pokonał częstochowianina. Mimo wszystko, drugie miejsce w drugiej edycji Ekstraklasa Games 2020 dla Piotra "Pontonixa300" Szczepanika to znakomity wynik. Gratulujemy!

 

Ćwierćfinał: Pontonix300 (Raków Częstochowa) - Gierdalinho68 (Arka Gdynia) 2:1

Półfinał: Pontonix300 (Raków Częstochowa) - Piko (Pogoń Szczecin) 3:1

Finał: milosz93 (Legia Warszawa) - Pontonix300 (Raków Częstochowa) 6:1

 

W niedzielę gracze rywalizowali z kolei na konsoli Xbox One, a Raków Częstochowa reprezentował Michał "GentleMike" Lauer. Nasz zawodnik spotkał się z Lechem Poznań, Piastem Gliwice i ŁKS-em Łódź w fazie grupowej. Odniósł w niej dwa zwycięstwa, jedno spotkanie przegrał, ale z 6 punktami na koncie awansował do rundy finałowej.

 

1. kolejka: GentleMike (Raków Częstochowa) - Niuniuś (ŁKS Łódź) 2:0

2. kolejka: GentleMike (Raków Częstochowa) - Furman (Lech Poznań) 2:3

3. kolejka: GentleMike (Raków Częstochowa) - Irakliy10 (Piast Gliwice) 4:0

 

Nasz reprezentant w ćwierćfinale zmierzył się z El Polako z Arki Gdynia. Po zaciętych bojach, górą okazał się być reprezentant Arkowców. Michałowi "GentleMike" Lauerowi dziękujemy za reprezentowanie Rakowa Częstochowa na esportowej arenie!

 

Ćwierćfinał: GentleMike (Raków Częstochowa) - El Polako (Arka Gdynia) 3:4

 

Koniec końców zmagania na konsoli XBOX One wygrał Kacper "Furman" Furmanek z Lecha Poznań. Była to druga edycja Ekstraklasa Games, a historyczna dla nas, ponieważ po raz pierwszy wzięli w niej udział gracze Rakowa.