Za nami obóz w Arłamowie i Austrii

Obozy przygotowawcze do sezonu 2023/2024 za nami. Drużyna Medalików przez ostatnie dwa tygodnie szlifowała formę w Arłamowie oraz Austrii, gdzie łącznie rozegrała trzy mecze kontrolne.

Zgrupowania w Arłamowie oraz austriackim Ben Leonfelden były najważniejszym etapem przygotowań do nowego sezonu. Zespół trenera Dawida Szwargi ma za sobą dobrze przepracowany okres. - Uważam, że to, co chcieliśmy zrealizować na tych dwóch obozach udało nam się w stu procentach i to jest najważniejsze. Wracamy teraz do Częstochowy, dwa dni wolnego i rozpoczynamy sezon - mówił trener Dawid Szwarga po środowym sparingu z Universitatea Cluj. 

 

Podczas zgrupowania w Arłamowie i Austrii rozgeraliśmy trzy wartościowe sparingi. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 4:0 z Puszczą Niepołomice po bramkach Łukasza Zwolińskiego, Vladyslava Kochergina, Gustava Berggrena oraz Bartosza Nowaka. W kolejnym meczu przegraliśmy 1:2 z wicemistrzem Czech, Slavią Praga. Trafienie dla Rakowa zanotował Gustav Berggren. Trzeci sprawdzian przyniósł zwycięstwo 2:1 z rumuńskim Universitatea Cluj. Na listę strzelców wpisali się tym razem Deian Sorescu oraz Fabian Piasecki. 

 

- To były bardzo pożyteczne dwa obozy. Zagraliśmy z trzema zupełnie innymi sparingpartnerami. Każdy z tych trzech drużyn grał inaczej względem siebie. Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z zespołami, które prezentują inny styl, dzięki czemu mogliśmy poćwiczyć elementy, które będą kluczowe w trakcie nowego sezonu - ocenił sparingowe starcia trener Szwarga. 

 

W sparingowych meczach nieoficjalne debiuty w czerwono-niebieskich barwach zanotowali Kacper Bieszczad, Adnan Kovačević, Maxime Dominguez, Łukasz Zwoliński, Dawid Drachal oraz Tomasz Walczak. Swoje szanse na grę otrzymali również zawodnicy z naszej Akademii - Patryk Malamis oraz Jerzy Napieraj.

 

Sezon 2023/2024 oficjalnie rozpoczniemy w najbliższy wtorek, 11 lipca domowym meczem I rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn.