Za nami VIII edycja Akademii Klasy Ekstra

W czwartek, 11 maja na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83 odbyło się wydarzenie z cyklu Akademii Klasy Ekstra. W ramach eventu rozegrano turnieje dla chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U-11 oraz U-9.

Turniej dziewięciolatków rozgrywany był metodą FUNINO, którą charakteryzuje umiejscowienie na boisku czterech bramek. System ten ukierunkowuje grę na rozwój indywidualny zawodnika. Rywalizacja w FUNINO pozwala podejmować samodzielne decyzje na boisku, a także wprowadza do gry elementy zabawy. 

 

W czwartkowych rozgrywkach, oprócz chłopięcych i dziewczęcych zespołów Rakowa, uczestniczyli również zawodnicy reprezentujący: KS Panki, Spartę Lubliniec, Liswartę Popów, Wartę Poraj, Lot Konopiska oraz Szkołę Podstawową nr 7. 

 

Dodatkiem do futbolowych zmagań były specjalne strefy animacji, w których młodzi piłkarze i piłkarki mogli spróbować swoich sił m.in., testach refleksu, czy piłkarskim darcie. Sporą popularnością cieszył się również teqball – nowa dyscyplina sportu będąca swoistym połączeniem piłki nożnej i tenisa stołowego.

 

Na imprezie pojawił się Rycerz Medalik, który wręczał gadżety, pozował do zdjęć i zachęcał zawodników oraz rodziców do gorącego dopingu. Na zakończenie Akademii Klasy Ekstra wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale.