Zaczynamy piłkarską wiosnę! Zapowiedź meczu Warta - Raków

Czas na pierwsze ligowe emocje w 2023 roku! W sobotę, 28 stycznia po 77 dniach znów zagramy o punkty. Medaliki na wyjeździe zmierzą się z Wartą Poznań. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00!

Tak długiej przerwy między rundami dawno nie było. To sprawiło, że przygotowania do piłkarskiej wiosny również wyglądały inaczej. Drużyna Medalików ma za sobą dwa zagraniczne zgrupowania. Jedno w Holandii, drugie w Turcji. Łącznie zespół trenera Marka Papszuna spędził na obozach blisko 30 dni, rozgrywając 7 niezwykle cennych meczów sparingowych. - Za nami udany okres przygotowawczy. Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i czekamy, żeby tę pracę skonsumować. Jesteśmy optymistycznie nastawieni przed pierwszym meczem i będziemy chcieli go wygrać - mówił na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun. 

 

Warta ostatnie tygodnie przygotowań do piłkarskiej wiosny spędziła na obozie w Turcji. Tam zespół trenera Dawida Szulczka rozegrał 2 mecze kontrolne. Zieloni zmierzyli się z Sabahem Baku z Azerbejdżanu oraz kosowskim zespołem Dukagjini Klina. 

 

Sobotni mecz będzie szansą na oficjalne debiuty Jeana Carlosa oraz Adriana Gryszkiewicza, którzy dołączyli do Medalików w trwającym okienku transferowym. Jeden i drugi mają za sobą już występy w sparingowych meczach rozegranych na zgrupowaniu w Turcji. Zespół Warty przed startem piłkarskiej wiosny wzmocnili natomiast Stefan Savić oraz Nikolas Korzeniecki. 

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.79.

 

Medaliki do rundy wiosennej przystępują z fotela lidera PKO BP Ekstraklasy. Raków jesienią zgromadził 41 punktów, które dało 13 zwycięstw oraz 2 remisy. Warta obecnie z dorobkiem 25 punktów plasuje się na 9. lokacie w tabeli. Drużyna z Poznania w obecnym sezonie wygrała 7 meczów, zanotowała 4 remisy oraz poniosła 6 porażek. 

 

Drużyna z Poznania, która swoje mecze rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim nie może powiedzieć, że ich "domowy" stadion jest twierdzą Warty. Ekipa Dawida Szulczka odniosła tam w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo. Ponadto trzykrotnie dzieliła się punktami z rywalami oraz poniosła 4 porażki. Medaliki na wyjazdach zanotowali 5 zwycięstw, 1 remis oraz 2 przegrane. 

 

Raków w rozgrywkach ligowych zdobył dotychczas 35 bramek. Najwięcej goli strzelił Bartosz Nowak, autor 6 trafień. Po jednej bramce mniej mają Ivi Lopez, Fabian Piasecki oraz Vladislavs Gutkovskis. Warta w walce o ligowe punkty strzeliło 18 goli. Najczęściej na listę strzelców wpisywał się Adam Zreľák, który pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. 3 bramki zdobył natomiast Miguel Luís, były zawodnik Medalików. 

 

Medaliki mają dobre wspomnienia z ostatnich meczów z Wartą Poznań. Na inaugurację obecnego sezonu w lipcu wygraliśmy 1:0 po bramce Vladislavsa Gutkovskisa. W poprzednim sezonie z Grodziska Wielkopolskiego wróciliśmy z kompletem punktów po zwycięstwo 2:0, które dało trafienie Iviego Lopeza oraz samobójczy gol rywali.  

 

Raport kadrowy:

Marcin Cebula będzie brany pod uwagę. Jest z nami na zgrupowaniu, trenuje i dochodzi do swojej normalnej dyspozycji. Mateusza Wdowiaka nie ma z nami i na pewno nie wystąpi w tym meczu. Mogliśmy w trybie przyspieszonym przygotować go do spotkania. Nie chcieliśmy ryzykować, ale za to dobrze przygotować go do meczu z Piastem - mówił trener Marek Papszun na konferencji przed sobotnim spotkaniem.  

 

Mecz z Wartą Poznań poprowadzi Łukasz Kuźma z Białegostoku. Jego asystentami Paweł Sokolnicki oraz Sebastian Mucha. Sędzią technicznym wybrany został Tomasz Marciniak. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Tomasz Kwiatkowski - Marcin Boniek. 

 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 15:00. Transmisję z meczu będzie można oglądać na Canal+ Sport.