Zaczynamy! Zapowiedź meczu Raków - Puszcza

Po kilkudziesięciu dniach przerwy piłkarze Rakowa wracają do rywalizacji w Fortuna 1 Lidze. Na początek naszym rywalem będzie Puszcza Niepołomice. 

Częstochowianie do nowego sezonu przygotowywali się ponad miesiąc. Byli na dwóch obozach w Rybniku-Kamieniu i Jarocinie, a także rozegrali siedem meczów kontrolnych. Ich bilans to: 4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. W letnim okienku transferowym do naszej drużyny dołączyło siedmiu nowych piłkarzy. Są to: Maciej Domański, Patryk Kun, Daniel Bartl, Petr Schwarz, Arkadiusz Kasperkiewicz, Sebastian Musiolik i Michał Gliwa. Niewykluczone, że większość z nich ujrzymy na murawie podczas inauguracji sezonu. 

Puszcza Niepołomice to rywal, który z Rakowem w ostatnich czterech meczach ani razu nie zdołał zdobyć choćby punktu. Czerwono-niebiescy mierzyli się z ekipą z Małopolski jeszcze w 2. lidze, a w sezonie 2016/17 wspólnie awansowali na zaplecze Ekstraklasy. Sobotnia konfrontacja będzie wyjątkowa dla Macieja Domańskiego. Ofensywny pomocnik w poprzednim sezonie występował właśnie w Puszczy, a teraz broni barw RKS-u. - Znamy dokładnie  rywala, bo jeszcze mierzyliśmy się z nim w 2. lidze. Passę z tym przeciwnikiem mamy imponującą, ale jest to trochę niebezpieczne. Mecze między naszymi zespołami zawsze były wyrównane. Pamiętamy choćby to spotkanie, kiedy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Tomek Margol strzelił zwycięskiego gola (Raków wygrał 2:1 - przyp. redakcja). Puszcza jest niewygodnym rywalem, ale my podchodzimy do spotkania z dobrym nastawieniem i już tego meczu nie możemy się doczekać - mówi trener Rakowa Marek Papszun

W Puszczy doszło do kilku zmian kadrowych. Do zespołu dołączył między innymi Hubert Tomalski, który w zeszłym sezonie grał w czerwono-niebieskiej koszulce. Oprócz 24-letniego skrzydłowego do zespołu przybyło jeszcze ośmiu innych zawodników.  

Arbitrem sobotniego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi punktualnie o godzinie 20. 

RKS Raków Częstochowa - MKS Puszcza Niepołomice
sobota, 21 lipca godzina 20
Miejski Stadion Piłkarski "Raków"
ul. Limanowskiego 83