Zadanie wykonane! Flora - Raków 0:3

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w rewanżowym meczu z Florą Tallinn i awansował do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

Rewanżowe spotkanie w stolicy Estonii od pierwszego gwizdka toczyło się w szybkim tempie, a inicjatywę próbowali przejąć podopieczni trenera Dawida Szwargi, którzy byli blisko szczęścia po strzałach Jeana Carlosa i Łukasza Zwolińskiego. Próbę Brazylijczyka zablokowali obrońcy, a strzał "Zwolaka" bramkarz Flory. Natarcie Medalików trwało najlepsze, a na kolejne uderzenia zdecydowali się Ben Lederman i Fran Tudor. Brakowało jednak kropki nad "i". Strzałem lewą nogą zza pola karnego próbował odpowiedzieć Danil Kuraksin, ale pewnie interweniował Vladan Kovačević. W 25. minucie Lederman był jeszcze bliżej szczęścia, ale ponownie świetnie między słupkami spisał się Evert Grünwald. Estońskiemu bramkarzowi sprzyjało też szczęście w postaci poprzeczki, która uratowała go tuż przed przerwą po strzale Bartosza Nowaka.

Bramkę gospodarzy udało się odczarować już na samym początku drugiej połowy. Kapitalnie z piłką do przodu ruszył Zoran Arsenić, który wypatrzył Łukasza Zwolińskiego, a ten otworzył wynik spotkania, zdobywając swoją pierwszą bramkę w czerwono-niebieskich barwach. "Zwolak" miał jednak ochotę na więcej i w 59. minucie wykorzystał podanie Frana Tudora, drugi raz wpisując się na listę strzelców. Raków kontrolował przebieg spotkania, szukając kolejnych trafień, a do szczęścia brakowało tylko... kilka centymetrów. Dużą chęć na gola mieli Jean Carlos, Marcin Cebula czy Vladyslav Kochergin, ale na posterunku stawał Grünwald. Sprawy w swoje ręcę postanowił wziąć Giannis Papanikolaou, który pięknym uderzeniem w samo okienko ustalił wynik spotkania. Chwilę później do siatki trafił jeszcze Fabian Piasecki, ale sędzia nie uznał bramki. Flora w ostatnich sekundach walczyła jeszcze o honorowego gola, ale Estończycy nie zdołali pokonać "Kovy".

W kolejnej rundzie zagramy ze zwycięzcą pary Lincoln Red Imps / Qarabağ FK. Rywala poznamy w środę.

Flora Tallinn - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: Zwoliński 47' 59', Papanikolaou 85'

Raków: Kovačević - Svarnas, Arsenić, Rundić, Papanikolaou, Lederman, Tudor (79. Wdowiak), Jean Carlos (79. Sorescu), Cebula (68. Kochergin), Nowak (68. Yeboah), Zwoliński (68. Piasecki)

Flora: Grünwald - Hussar, Kuusk, Seppik (83. Sapovalov), Lilander, Miller, Vassiljev, Alliku, Kuraksin (68. Lipp), Reinkort (62. Mihhailov), Ojamaa