Zakończenie roku szkolnego maturzystów LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków

W czwartek 27 kwietnia tegoroczni maturzyści oficjalnie zakończyli rok szkolny. Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia IV klasy poprzedziła msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Podczas, gdy w SMS-ie trwały testy dla kandydatów do klas I, kolejny etap swej edukacji kończyli absolwenci IV klasy. Uczniowie urodzeni w roku 2005 tuż po popularnej “Majówce” podejdą do egzaminów dojrzałości. 

 

Zakończenie roku szkolnego dla czwartoklasistów SMS-u rozpoczęła msza święta w intencji maturzystów odprawiona przez o. Sebastiana Mateckiego w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Uczniom towarzyszyła delegacja w postaci dyrektora Akademii i SMS-u, trenerów-opiekunów oraz przedstawicieli grona pedagogicznego.  

 

Po zakończeniu mszy maturzyści udali się do hotelu Arche, gdzie absolwentom wręczono dyplomy, a nauczycielom specjalne podziękowania od uczniów. Uroczystość okraszono specjalnie przygotowanym tortem z figurkami zawodników i trenerów. 

 

Matury rozpoczną się już 4 maja egzaminem z języka polskiego. Dzień później uczniowie przystąpią do egzaminu z języka angielskiego, a 8 maja z matematyki. Cały proces egzaminacyjny potrwa do 23 maja. Życzę wszystkim maturzystom powodzenia w najbliższych dniach i zdania matury z jak najlepszym wynikiem – mówi dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków – Maciej Strożek.  

 

Dokładamy się do życzeń dyrektora i również życzymy wszystkim maturzystom jak największej skuteczności na egzaminach!