Zakończyć sezon zwycięstwem. Zapowiedź meczu Raków - Pogoń Siedlce

Przed nami ostatni akcent sezonu 2017/2018. W niedzielę o godzinie 12.45 piłkarze Rakowa zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Siedlce. 

Częstochowianie, jako beniaminek Nice 1 Ligi, mogą uznać rozgrywki za udane. To już pewne, że podopieczni trenera Marka Papszuna uplasują się najwyżej ze wszystkich zespołów, które awansowały na zaplecze Ekstraklasy. Mimo wszystko ostatni mecz przed własną publicznością nasi zawodnicy chcą zakończyć zwycięstwem, a następnie udać się na zasłużone urlopy. 

W innych nastrojach do konfrontacji przystępują goście. Pogoń Siedlce plasuje się 14. miejscu. Jednak rywale "czują oddech" walczących o utrzymanie zespołów: Górnika Łęczna i Stomilu Olsztyn, który jest obecnie na lokacie barażowej. Gdyby pod Jasną Górą zwyciężyli czerwono-niebiescy, a Górnik oraz Stomil także by zapunktowali to w ostatniej kolejce dół tabeli Nice 1 Ligi totalnie się zmieni. Dlatego na Limanowskiego przyjeżdża rywal, który na pewno będzie zdeterminowany do osiągnięcia zwycięstwa. 

Podczas pierwszego spotkania obu drużyn w obecnym sezonie górą był Raków. RKS wygrał po golach: Huberta Tomalskiego, Piotra Malinowskiego i Przemysława Oziębały. 

Dla kibiców naszego klubu jutrzejsze starcie to też mały rewanż za baraż o 1. Ligę w sezonie 2014/2015. Po remisie w Siedlcach 1:1, w Częstochowie było 2:2 i ekipa prowadzona wówczas przez trenera Radosława Mroczkowskiego musiała pozostać na trzecim szczeblu rozgrywkom. 

Niedzielna konfrontacja będzie idealna okazją do podziękowania naszym piłkarzom za ten pełen emocji sezon. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi punktualnie o godzinie 12.45. 

RKS Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce
3 czerwca, niedziela godzina 12.45
Miejski Stadion Piłkarski "Raków" 
ul. Limanowskiego 83.