Zaliczka przed rewanżem | Raków - Qarabağ FK 3:2

Raków Częstochowa wygrał 3:2 w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Qarabağ FK.

Pierwsza groźna sytuacja Medalików miała miejsce już w 7. minucie meczu. Po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne Azerów goście ratowali się wybiciem na rzut rożny. W pierwszych piętnastu minutach Raków szukał bramki po stałych fragmentach. Po rzucie rożnym głową uderzył Fran Tudor. Puentą pierwszego kwadransa był mocny strzał Marcina Cebuli.

Groźnie było też pod bramką strzeżoną przez Vladana Kovačevicia. Najpierw obrońcy zablokowali Abdellaha Zoubira, a później mocny strzał Yassine Benzii przeleciał nad poprzeczką. W 33. minucie Leanardo Andrade miał dobrą sytuację, żeby otworzyć wynik spotkanie, ale Brazylijczyk spudłował. W odpowiedzi mocnym strzałem Ben Lederman próbował zaskoczyć Shahrudina Mahammadaliyeva. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 55. minucie Marcin Cebula pomknął bokiem boiska i zagrał krótko w polu karnym. W zamieszaniu jeden z obrońców rywali wbił piłkę do własnej bramki. Nieszczęśliwcem okazał się Elvin Cafarquliyev. Chwilę po upływie godziny gry Vladyslav Kochergin został zablokowany w polu karnym.

71. minuta to drugi gol dla Medalików! Tym razem Fabian Piasecki wbił piłkę do bramki Azerów, wykorzystując dokładne podanie Startosa Svarnasa. Dwie minuty później Rendon Xixha zdobył kontaktowego gola. Chwilę potem Xixha wyrównał stan meczu.

W doliczonym czasie gry Sonny Kittel zdobył swoją pierwszą bramkę dla Medalików!

Rewanżowe spotkanie w stolicy Azerbejdżanu odbędzie się w środę, 2 sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego (20:00 czasu lokalnego). Transmisję z tego spotkania będziecie mogli obejrzeć na antenie TVP Sport.

Raków Częstochowa - Qarabağ FK 0:0 (0:0)

Bramki

Raków: 1. Vladan Kovačević - 25. Bogdan Racovițan, 24. Zoran Arsenić, 4. Strátos Svárnas - 7. Fran Tudor, 8. Ben Lederman (66, 5. Gustav Berggren), 66. Giánnis Papanikoláou, 30. Władysław Koczerhin (81, 93. Sonny Kittel), 77. Marcin Cebula (66, 11. John Yeboah), 20. Jean Carlos Silva (84, 22. Deian Sorescu) - 9. Łukasz Zwoliński (66, 99. Fabian Piasecki).

Qarabağ FK: 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev - 27. Toral Bayramov, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev (70, 5. Maksim Medvedev) - 15. Leândro Andrade (83, 20. Richard), 6. Júlio Romão, 8. Marko Janković (70, 66. Patrick Andrade), 7. Yassine Benzia (70, 17. Hamidou Keyta), 10. Abdellah Zoubir - 19. Redon Xhixha (83, 90. Nəriman Axundzadə).