Zapisy na turniej Akademia Klasy Ekstra

Akademia Raków prowadzi zapisy na organizowany przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu turniej Akademia Klasy Ekstra. Rozgrywki odbędą się 22 maja 2024 r. Przeznaczone są one dla chłopców i dziewczynek z roczników: 2013, 2014 oraz 2015.

Tegoroczne zmagania będą już dziewiątą edycją Akademii Klasy Ekstra – pucharu organizowanego przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu. W ciągu trzech tygodni organizatorzy odwiedzą każdy klub PKO Ekstraklasy – w każdym kolejnym dniu będąc obecnym w innej lokalizacji. Za cel rozgrywek stawiane jest: promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności. 

 

W ramach Akademii Klasy Ekstra zostaną rozegrane dwa turnieje. Pierwszy, w kategorii U-11 (rocznik 2013) zaplanowany jest jako współzawodnictwo ośmiu drużyn chłopięcych oraz ośmiu drużyn dziewczęcych.

 

Drugi z turniejów zostanie rozegrany systemem FUNINO. Przeznaczony będzie dla ośmiu zespołów chłopięcych oraz ośmiu zespołów dziewczęcych z roczników 2013-2014. System FUNINO, to specjalna metoda opracowana w latach 80. poprzedniego wieku przez trenera piłkarskiego Horsta Weina. FUNINO służy stymulowaniu talentu piłkarskiego poprzez podejmowanie samodzielnych decyzji i rozwijanie kreatywności. 

 

Każdy z zawodników biorących udział w projekcie Akademie Klasy Ekstra może liczyć na szereg upominków. Przede wszystkich wszyscy młodzi sportowcy za udział w turnieju otrzymują nagrody z rąk trenerów oraz zaproszonych gości na okazałej scenie przy uroczystej oprawie. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy dyplom, a oprócz tego najmłodsi zawodnicy mogą cieszyć się z medalu.

 

- Nasz projekt skierowany jest w dużej mierze do zawodników i zawodniczek trenujących w mniejszych, lokalnych akademiach piłkarskich. Podczas organizacji każdego z wydarzeń bazujemy na możliwościach i wykorzystujemy potencjał wszystkich klubów Ekstraklasy. Naszym celem jest wspieranie rozwoju sportowych talentów oraz umożliwienie im realizacji ich piłkarskich marzeń – niezależnie od tego, skąd pochodzą. Warto również podkreślić, że udział w Akademiach Klasy Ekstra jest całkowicie bezpłatny - opowiada Tomasz Zabielski, inicjator projektu Akademie Klasy Ekstra.

 

Do udziału w zabawie zapraszane są również dzieci w wieku przedszkolnym, które mogą spędzić aktywnie czas na przygotowanych torach przeszkód czy podczas zabaw animacyjnych. Wydarzenia poprowadzi Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), który jako DJ i konferansjer prowadził wiele popularnych wydarzeń sportowych. O jak najlepszą rozgrzewkę zadba Kacper Lachowicz (Kacpa), trener koszykówki - od 2010 roku współprowadzi Marcin Gortat Camp. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie pokazów Teqball prowadzonych przez reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Kolejna z przygotowanych atrakcji to strefa Fitlight i Czas Reakcji - wszyscy uczestnicy projektu Akademii Klasy Ekstra otrzymają szansę spróbowania swoich sił w konkurencjach z wykorzystaniem specjalnych urządzeń, pozwalających na weryfikację refleksu i poprawę swojej koordynacji. Organizatorzy zadbali również o przygotowanie mnogości dmuchanców (piłkarzyki, piłkarski dart) czy boisk umożliwiających grę 1 na 1. 

 

Akademia Raków poszukuje drużyn chętnych do udziału w tegorocznej edycji Akademii Klasy Ekstra. Opiekunów zespołów zainteresowanych uczestnictwem w turnieju prosimy o kontakt z koordynatorami:

 

[email protected], tel. 695 974 674

[email protected], tel. 797 635 275

 

Udział w turnieju z cyklu Akademie Klasy Ekstra jest w pełni darmowy. Tegoroczna edycja ze względu na prace budowlane na stadionie MSP "Raków" odbędzie się na boisku piłkarskim w Żarkach, przy ul. Steinkellera 3.