Žarko Udovičić nowym zawodnikiem Rakowa!

Žarko Udovičić to pierwszy nowy zawodnik, który wzmacnia kadrę Rakowa przed sezonem 2021/22! Pochodzący z Serbii lewoskrzydłowy podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

33-latek może pochwalić się dużym piłkarskim doświadczeniem. Przed przyjazdem do Polski występował w serbskich klubach FK Sloboda, FK Mladost Lucani, FK Napredak Krusevac i FK Novi Pazar. Począwszy od sezonu 2015/2016 przez kolejne cztery lata występował w Zagłębiu Sosnowiec, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. W swoim ostatnim roku pobytu w Zagłębiu na najwyższym szczeblu rozgrywek zdobył 10 bramek i 11 asyst. Ostatnie dwa lata spędził w Lechii Gdańsk, z którą zdobył Superpuchar Polski i wystąpił w eliminacjach do Ligi Europy. Łącznie dla gdańskiego klubu rozegrał 30 meczów, zdobył 3 bramki i zanotował 4 asysty. W rundzie wiosennej Žarko odbudował się po kontuzji, która wykluczyła go z gry w listopadzie i grudniu.

 

 

- Witam wszystkich serdecznie. Osobiście cieszę się, że jestem dzisiaj w tym miejscu, bo wiem, gdzie byłem pół roku temu. Cieszę się, że wróciłem do gry. Tak jak powiedziałem kilka razy w wywiadach, wróciłem do żywych. Nie byłbym w tym miejscu, jakbym nie miał sportowych celów. Przychodzę do wicemistrza, do zdobywcy Pucharu Polski i cele są oczywiście europejskie – powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu z Rakowem.

 

-  Žarko wniesie do naszego zespołu dużo doświadczenia, które powinno zaprocentować w grze w europejskich pucharach i w rozgrywkach krajowych. Jego znakiem rozpoznawczym są asysty. Jest wszechstronnym i ambitnym zawodnikiem lubiącym grę ofensywną – podkreślił Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa.

 

Kontrakt Žarko Udovicicia będzie obowiązywał przez najbliższy sezon. Klub ma też opcję przedłużenia go o kolejny rok.

 

Žarko, witamy w Rakowie! Powodzenia!