Zawodnicy Akademii z wizytą na strzelnicy multimedialnej

W czwartek uczniowie klasy IB LO SMS-u RKS Raków uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy multimedialnej przeprowadzonych w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego.

Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków stara się zapewnić uczniom dodatkowe warsztaty dopasowane do ich potrzeb. Program nauczania został wzbogacony o dedykowane dla młodych piłkarzy kursy z dietetyki, fizjologii wysiłku fizycznego oraz bankowości i finansów. Jedną z aktywności wspomagających rozwój zawodników jest również wizyta na strzelnicy multimedialnej. 

 

To jest bardziej pomysł ze strony SMS-u. Spotkaliśmy się z panem Maciejem Strożkiem na jednym z meczów Rakowa i pojawiła się inicjatywa, żeby uczniowie przyszli potrenować strzelanie, jak również zapoznać się z jego teorią – mówi dyrektor ZS im. Jana Kochanowskiego – mgr Mariusz Zawada.  

 

W czwartek jako pierwsi strzelnicę odwiedzili uczniowie klasy IB. Po krótkim zapoznaniu z zasadami BHP oraz przygotowaniu teoretycznym w zakresie celowania, optyki i budowy broni, chłopcy przeszli do praktyki i spróbowali swoich sił w strzelaniu do wirtualnych celów. – Na pewno jest to odskocznią od codziennych zajęć sportowych, od piłki nożnej. Strzelnica funkcjonuje od 1 lutego i jest jedyną taką w Częstochowie. Różnica w porównaniu do strzelnicy klasycznej polega na tym, tu że nie ma żadnych pocisków, tylko celuje się za pomocą lasera. Ta broń zachowuje się jednak jak broń palna, ponieważ posiada efekt odrzutu zapewniony przez gaz, którym napełniane są magazynki – dodaje dyrektor Zawada. 

 

Na zakończenie zajęć radości nie ukrywali uczniowie SMS-u. – Podobało nam się, można było zrobić coś innego niż gra w piłkę, więc na pewno jest to fajna opcja – podsumowuje Antoni Uchroński. – Generalnie wrażenia pozytywne, można popracować nad skupieniem, precyzją, cierpliwością i szybkością reakcji. Czasami takie zajęcia są dla piłkarzy przydatną odskocznią – wtóruje mu Oliwier Trojanowski. 

 

Z pewnością w wykonaniu zawodników Akademii nie była to ostatnia wizyta na strzelnicy multimedialnej. Za dwa tygodnie w zajęciach na strzelnicy uczestniczyć będą uczniowie klasy IA SMS-u.