Ze Skrą Częstochowa na zakończenie przygotowań

W drugim piątkowym sparingu Raków zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna będzie to ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu PKO Ekstraklasy.

Będąc beniaminkiem, Skra Częstochowa zajęła 11. miejsce w rozgrywkach II ligi. Jej najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Nowak, zdobywca 10 bramek. Jego dobra gra zaowocowała transferem do pierwszoligowego Radomiaka Radom. Osiem bramek dla “Skrzaków” zdobył natomiast obrońca, Piotr Nocoń. Z kolei Kamil Zalewski spędził na murawie najwięcej minut spośród wszystkich zawodników - 2891. 

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 do Skry Częstochowa dołączyło dwóch zawodników: były reprezentant Rakowa, Przemysław Mońka i Damian Niedojad.

Podopieczni trenera Pawła Ściebury rozegrali do tej pory dwa mecze kontrolne. Wygrali 1:0 z GKS-em Katowice i zremisowali 1:1 z RKS-em Radomsko.

Starcie Rakowa ze Skrą rozpocznie się w piątek, 12 lipca o godzinie 16:00. Przypominamy, że po zakończeniu sparingu, odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!