Zgrupowanie w Belek za nami

Zimowy obóz przygotowawczy w Belek dobiegł końca. Czerwono-Niebiescy przez ostatnie osiemnaście dni szlifowali formę w Turcji, gdzie rozegrali cztery mecze kontrolne.

Zgrupowanie w Belek było najważniejszym etapem przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej. Czerwono-Niebiescy podczas zagranicznego obozu byli skupieni na ciężkiej pracy, by zbudować optymalną formę przed drugą częścią sezonu. - Jakie były te przygotowania, ocenię po zakończeniu rundy. Wykonaliśmy w większości pracę, którą założyliśmy. Nigdy nie da się zrealizować tego planu, przynajmniej u nas w stu procentach, bo jest on mocno na wyrost. To znaczy, że jest on z zakładką, a później ewentualnie odejmujemy, analizując na bieżąco to, co się dzieje. Tutaj zbyt dużo nie odejmowaliśmy, więc tę pracę wykonaliśmy bardzo dobrze - podsumował zgrupowanie w Belek trener Marek Papszun. 

 

Treningi są bardzo trudne. Pracujemy dobrze i mocno. Uważam, że atmosfera w drużynie jest na najwyższym poziomie. Trenujemy mocno, walczymy o naszą pozycję, ale staramy się pomagać sobie nawzajem i to jest dobre dla drużyny - tak okres przygotowawczy w Turcji komentował Giannis Papanikolaou. 

 

Podczas niespełna 3-tygodniowego obozu Czerwono-Niebiescy rozegrali 4 wartościowe sparingi. W pierwszym częstochowianie przegrali 1:2 z Rapidem Bukareszt, a jedyną bramkę dla naszej drużyny z rzutu karnego zdobył Jakub Arak. W kolejnym pewnie 3:0 pokonaliśmy zespół z Uzbekistanu - FC Navbahor Namangam po trafieniach Mateusza Wdowiaka, Tomasa Petraska oraz Sebastiana Musiolika. Cennym sprawdzianem był mecz z mistrzem Gruzji, Dinamem Batumi, które zakończyło się remisem 3:3. Tym razem na listę strzelców po stronie Rakowa wpisali się Vladislavs Gutkovskis, Ben Lederman oraz Igor Sapała. W ostatnim meczu sparingowym w Turcji wygraliśmy 3:2 z Zorią Ługańsk. Gole dla nas zdobywali kolejno Zoran Arsenić, Vladislavs Gutkovskis i Sebastian Musiolik. 

 

Podczas obozu w Turcji w przygotowaniach do rundy wiosennej od początku brał udział nowy zawodnik Rakowa - Szymon Czyż, natomiast w trakcie zgrupowania do drużyny dołączył także Deian Sorescu. 

 

Czerwono-Niebiescy do treningów wrócą w najbliższy poniedziałek, kiedy to rozpoczną ostatnie przygotowania do niedzielnego meczu z Wisłą Kraków. 

 

Partnerami zgrupowania w Belek byli PKO Bank Polski Grajmy Razem oraz OMEGA Transport.

 

#DzieńDoBelek