Ziemia Czeska zdobyta!

Trzy zwycięstwa z Banikiem Ostrawa! Ziemia Czeska zdobyta przez Akademię Raków!

W dniu 16.01.2019 roku trzy zespoły z Akademii RKS Raków Częstochowa udały się do czeskiej Ostrawy, aby zmierzyć się z wymagającym rywalem jakim niewątpliwie jest Banik Ostrawa.

Naszą Akademię reprezentowały drużyny z rocznika 2007, 2008 oraz 2009. Każda z nich odniosła zasłużone zwycięstwo, które na tle tak wymagającego przeciwnika robi bardzo duże wrażenie.

Podopieczni trenerów Lenartowskiego oraz Parzęczewskiego (rocznik 2007) odnieśli wysokie zwycięstwo 6:2. Bramki strzelali: Morawiec 2, Woźniak 2, Kryst, Wysocki.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Bednarek, Jureczko, Mszyca, Zieliński, Kapral, Służałek, Woźniak J., Woźniak B., Loręcki, Peryga, Żabiński, Uchroński, Kryst, Wysocki, Mituła, Morawiec.

Zbigniew Parzęczewski:

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyna przeciwna prezentowała bardzo ofensywny futbol. Dzięki naszej dobrej organizacji gry w obronie potrafiliśmy się temu przeciwstawić. W fazie ataku wykazywaliśmy się dużą cierpliwością, często wykorzystując wolne przestrzenie pozostawione przez przeciwników, co zaowocowało zdobyciem 6 bramek. Na pochwałę zasługuje postawa zespołu, który podszedł bardzo ambitnie do spotkania i w pełni zrealizował założenia przedmeczowe. Spotkanie było dobrym prognostykiem na dalszą część przygotowań przed nadchodzącą rundą wiosenną.

50299085 2487791264626836 4524197384284012544 n

Podopieczni trenerów Studnickiego oraz Korbela (rocznik 2008) pokonali swojego rywala wynikiem 4:2. Bramki strzelali: Kowalczyk 2, Janczyk 2.

Adam Studnicki:

Cieszymy się, że mamy możliwość rywalizowania z tak znaną marką, jaką jest Banik Ostrawa. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny ze względu na wysoki poziom cech wolicjonalnych oraz bardzo poprawną realizację działań techniczno-taktycznych. Mamy nadal świadomość swoich braków i przez najbliższy okres będziemy mocno pracować nad ich poprawą.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:

Garus, Mrożek, Kutera, Kalek, Podwysocki Mi., Podwysocki Ma., Janczyk, Kowalczyk, Ciekot D., Ciekot M., Piaszczyk.

Podopieczni trenerów Kajderowicza oraz Idźkowskiego (rocznik 2009) wygrali swoje spotkanie 8:6. Bramki strzelali: Pluta 3, Brzeziński, Pytel 3, Przepiórkowski.

Patryk Kajderowicz:

Spotkania z tak wymagającym przeciwnikiem, jakim niewątpliwie jest Banik Ostrawa są bardzo efektywnym sprawdzianem naszych umiejętności zważając na działania techniczno-taktyczne, a także poziom cech wolicjonalnych. Nasz dzisiejszy przeciwnik charakteryzował się bardzo fizycznym sposobem gry, którego podstawą były wspomniane już cechy wolicjonalne. Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób nasi chłopcy zareagowali na to, co działo się na boisku. Dominowaliśmy w fazie atakowania, a także dobrze funkcjonowaliśmy w fazie obrony. Przeważaliśmy nad przeciwnikiem zarówno w działaniach indywidualnych, jak i grupowych oraz zespołowych. Stracone bramki wynikały z błędów indywidualnych, które pojawiły się podczas cyrkulacji piłki. Tak efektywne w naszym wykonaniu spotkanie dostarcza nam kolejną dawkę motywacji do ciężkiej pracy, aby niwelować nasze deficyty. Jestem dumny z całej drużyny.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Czeremski, Rosiak, Liberda, Majba, Przepiórkowski, Piaszczyk, Brzeziński, Nicia, Kasperczyk, Kulasiewicz, Pytel, Pluta.

49261889 1989172424471983 2902586061672677376 n