Zimowe przygotowania U-15

Po udanych występach w lidze, przyszedł czas na sparingi. Kolejne drużyny Akademii Raków, mają ciekawych przeciwników w grach kontrolnych. Rywalizować będą z najlepszymi drużynami, jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży w Polsce.

Podopieczni Filipa Raczkowskiego, czy grupa na co dzień występująca w Centralnej Lidze Juniorów U-15, rozegra w sezonie przygotowawczym 5 sparingów, w których zmierzą się z czołowymi drużynami z Polski. Przeciwnikami będą m.in. Progres Kraków, Escola Warszawa czy Wisła Kraków. Poza meczami kontrolnymi drużyna weźmie udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju Agat Development Cup we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 23-25 luty.

 

Filip Raczkowski (trener U-15): Celem zaplanowanych gier kontrolnych jest sprawdzenie poziomu przygotowania nowych wariantów taktycznych przed rozpoczęciem rozgrywek Centralnej Ligi U-15.W planowaniu gier kontrolnych sugerowaliśmy się jakością przeciwników, w celu podniesienia poziomu współzawodnictwa przed rozpoczęciem rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15. Chociażby zespoły Wisły Kraków, czy Escoli Warszawa są liderami swoich grup makroregionalnych, stanowią dla nas atrakcyjny poziom rywalizacji meczowej. Turniej zaplanowany na 23-25 lutego oferuje nam spotkania min. z zespołami Lechii Gdańsk czy Jagiellonii Białystok. Mamy nadzieje, że zaplanowane przez nas przygotowania przyniosą efekty w trakcie rundy wiosennej rozgrywek na szczeblu centralnym.