Zmiana w sztabie szkoleniowym drugiej drużyny

W sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Rakowa Częstochowa nastąpiła zmiana. Michał Pulkowski przestał pełnić funkcję pierwszego trenera. Na tym stanowisku do końca rundy jesiennej zastąpi go dotychczasowy asystent, Przemysław Oziębała.

Michał Pulkowski pracował w Akademii Raków od stycznia 2023 roku będąc asystentem trenera, a od początku bieżącego sezonu pierwszym trenerem drużyny rezerw. Nasza „dwójka” po rozegraniu 15 meczów zajmuje 17. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 9 zdobytych punktów.

 

Funkcję trenera na ostatnie trzy mecze rundy jesiennej obejmie dobrze znany częstochowskim kibicom Przemysław Oziębała. Popularny „Ozi” przy Limanowskiego 83 spędził dużą część swojej kariery, wybiegając na boisko w 49 meczach na poziomie II i I ligi oraz Ekstraklasy. Przez trzy sezony był też zawodnikiem zespołu rezerw, z którym wywalczył awans do III ligi.

 

- Chciałbym podziękować trenerowi Michałowi Pulkowskiemu za pracę w sztabie drugiej drużyny. Wierzymy, że doświadczenie Przemysława Oziębały wyniesione z gry i pracy w sztabie „dwójki” pomoże zespołowi udanie zakończyć rundę jesienną – mówi Dariusz Grzegrzółka, dyrektor Akademii Raków.

 

Do sztabu szkoleniowego drugiej drużyny dołączył Marcin Salamon, który pełnił funkcję trenera głównego piłki 11-osobowej i 9-osobowej.

 

W najbliższej kolejce Raków II Częstochowa zagra na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Spotkanie zaplanowane jest na piątek, godz. 17:00.