Zmiany kadrowe po zakończeniu sezonu

Z końcem sezonu 2021/2022 z drużyny Rakowa Częstochowa odejdzie dwóch zawodników - Jakub Arak oraz Dominik Wydra, dwóch członków sztabu szkoleniowego - Jarosław Tkocz oraz Dariusz Skrzypczak, a także fizjoterapeuta Sebastian Mizgała.

Sobotni mecz z Lechią Gdańsk będzie ostatnim w naszym zespole dla Jakuba Araka, który na Limanowskiego 83 trafił w lutym 2021 roku. W czerwono-niebieskich barwach wystąpił łącznie w 38 meczach. W tym czasie świętował zdobycie dwóch Pucharów Polski, Superpucharu oraz wicemistrzostwa Polski. 27-letni napastnik zdobył dla Rakowa dwie bramki, w tym jedną niezwykle ważną w półfinale krajowego pucharu z Cracovią. Arak pewnie wykorzystał także dwie jedenastki w konkursie rzutów karnych w meczu o Superpuchar Polski z Legią oraz w europejskich pucharach przeciwko FK Suduva. 

 

Czerwono-Niebieskich opuści również Dominik Wydra, który do Rakowa dołączył w lipcu 2021 roku z niemieckiego Eintrachtu Brunszwik. 28-latek w naszej drużynie zadebiutował w sierpniu przeciwko Jagiellonii Białystok. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne nie mógł liczyć na regularnę  grę, a w koszulce Rakowa zanotował łącznie 4 występy.

 

Do kilku zmian dojdzie także w sztabie szkoleniowym. Z klubem rozstaną się trener bramkarzy Jarosław Tkocz oraz asystent trenera Dariusz Skrzypczak. Obaj do sztabu trenera Marka Papszuna trafili przed startem sezonu 2021/2022. Ze sztabu medycznego odchodzi natomiast Sebastian Mizgała, który przez ponad dwa lata był jednym z fizjoterapeutów pierwszego zespołu.

 

Zachęcamy wszystkich kibiców do pojawienia się przed meczem z Lechią nieco wcześniej na stadionie. Około 15 minut przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy i trenerzy zostaną uhonorowani na murawie pamiątkowymi statuetkami.

 

Dziękujemy za pracę na rzecz klubu i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!