Zmiany personalne w Akademii

Na początku 2021 roku doszło do kilku zmian personalnych w strukturach Akademii Raków.

W pionie sportowym na naszym pokładzie witamy między innymi nowych trenerów: Dariusza Grzegrzółkę, Michała Sikorskiego, Piotra Pernala i byłego zawodnika Rakowa Radosława Wernera

 

Trener Dariusz Grzegrzółka, który w przeszłości pełnił rolę dyrektora szkółki piłkarskiej Elany Toruń obejmie nowopowstałe stanowisko zastępcy dyrektora Akademii Raków, a także drugiego trenera zespołu rezerw, zastępując odchodzącego Macieja Meggera. Trener Grzegrzółka prowadził także pierwszy zespół Elany. Posiada licencję UEFA ELITE YOUTH. 

 

Michał Sikorski również posiada licencję UEFA ELITE YOUTH. Na początku swojej przygody w Akademii Raków będzie II trenerem w zespole U-15, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Były trener główny etapu w Akademii Widzewa będzie pełnił także rolę trenera analizy szkoleniowej. 

 

Z kolei trenerzy Piotr Pernal (licencja UEFA B) i Radosław Werner (licencja UEFA A) obejmują odpowiednio stanowiska asystentów w zespołach U-9 i U-10. 

 

Piotr Bartyzel pełniący do tej pory funkcję asystenta w zespole U-15 i pierwszego trenera U-9 przejmie drużynę U-14. Z kolei pierwszym trenerem U-9 został Przemysław Oziębała. 

 

Ponadto do pionu sportowego dołączyli Michał Szczepański, który będzie analitykiem i statystykiem w Dziale Scoutingu oraz Damian Sadawa, jako praktykant w Dziale Analizy Szkoleniowej. 

 

Do Akademii Raków dołączył także Piotr Maćkowiak, który ostatnio był kierownikiem I drużyny RKS-u. Maćkowiak objął funkcję kierownika ds. organizacji. 

 

Pracę w Akademii z końcem roku zakończyli wcześniej wspomniany trener Maciej Megger oraz fizjoterapeuta Łukasz Pabich. Inny z fizjoterapeutów Łukasz Bielecki pożegna się z Rakowem za kilka tygodni. Wszystkim trzem osobom dziękujemy za pracę na rzecz Akademii i życzymy sukcesów zawodowych. 

 

W środę na naszej stronie ukaże się wywiad z dyrektorem Markiem Śledziem, który szerzej opowie o zmianach w Akademii Raków.