Zmiany w Biurze Prasowym

Zakończenie rundy wiosennej przynosi także zmiany w Biurze Prasowym naszego klubu. Współpracę z Nowym Rakowem oficjalnie zakończył Filip Adamus, a jego dotychczasowe obowiązki przejmuje Piotr Maćkowiak. W marketingową sferę działalności Rakowa bliżej zaangażuje się wkrótce także Maciej Hasik.
Zakończenie rundy wiosennej przynosi także zmiany w Biurze Prasowym naszego klubu. Współpracę z Nowym Rakowem oficjalnie zakończył Filip Adamus, a jego dotychczasowe obowiązki przejmuje Piotr Maćkowiak. W marketingową sferę działalności Rakowa bliżej zaangażuje się wkrótce także Maciej Hasik. Filip Adamus bliższą współpracę z grupą budującą na Limanowskiego podstawy pod nowy profesjonalny klub formalnie rozpoczął na przełomie lutego i marca, jednak w regularnym kontakcie z przedstawicielami Nowego Rakowa pozostawał już od jesieni zeszłego roku. Wiosną oficjalnie pełnił funkcję rzecznika prasowego, odpowiedzialnego przede wszystkim za medialną stronę działalności klubu. Choć tak naprawdę angażował się w zdecydowaną większość bieżących spraw, pomysłów i inicjatyw. – Byliśmy cały czas w kontakcie i rozmawialiśmy niemal codziennie. Myślę, że z tych naszych wspólnych dyskusji wyszło chyba kilka naprawdę niezłych koncepcji – mówi Cezary Suchan. – Nie chcę Filipowi za bardzo schlebiać, ale to właśnie on przekonał nas m.in. do pomysłu, byśmy konsekwentnie działali pod szyldem „Nowy Raków”. I co? Przyjęło się – dodaje z uśmiechem. Dziś Adamus kończy współpracę z Biurem Prasowym. – Dlaczego? Prosta sprawa. Podpisałem umowę do końca rundy wiosennej i nikt nie chce jej ze mną przedłużyć – śmieje się sam zainteresowany. – Mówiąc jednak całkiem serio, od samego początku wiedzieliśmy, że będę mógł pomagać tylko do połowy czerwca. Już od dawna miałem zaplanowany wyjazd do Stanów Zjednoczonych i za niecałe dwa tygodnie wylatuję za ocean – tłumaczy. Pytany, czy nie szkoda mu opuszczać naszego klubu w takim momencie, nie kryje swoich wątpliwości: – Przyznam, że mam teraz bardzo mieszane uczucia, bo dzięki tym niesamowitym ludziom powstaje na Rakowie coś naprawdę dużego. Ale cóż, mostów chyba za mną nie spalą (śmiech). Najważniejsze, że dotychczasowe obowiązki przekazuję w bardzo dobre ręce. Od dnia dzisiejszego za Biuro Prasowe odpowiedzialny będzie Piotr Maćkowiak, 25-letni absolwent dziennikarstwa. Wiernym kibicem Rakowa jest nieprzerwanie od kilkunastu lat. Ostatnio pracował w redakcjach takich medialnych tuzów jak „Fakt” i „Przegląd Sportowy”. – Cały czas w głowie siedziało mi jednak marzenie z dzieciństwa, by kiedyś zacząć działać w tym moim Rakowie – mówi Maćkowiak. – Gdy Filip wyszedł z taką propozycją, nie wahałem się ani przez moment. Mam nadzieję, że sprostam zadaniu i razem zbudujemy silny klub o stabilnych fundamentach. Jestem przekonany, że współpracując z takimi ludźmi jak Jerzy Brzęczek, czy Krzysztof Kołaczyk już niedługo cała piłkarska polska przypomni sobie o marce jaką niewątpliwie jest Raków. Na tym nie koniec zmian. Bliższą współpracę z Nowym Rakowem nawiązuje także Maciej Hasik, w przeszłości dziennikarz m.in. Polskiego Radia, Radia EURO i stacji TVN, ostatnio pracujący w prężnie rozwijającym się portalu SwiatSportu.pl. – Według mnie Maciek dużo wniesie do klubu, szczególnie na płaszczyźnie marketingowej. Wręcz kipi pomysłami, podobnie zresztą jak Piotrek – podkreśla Filip Adamus. – Już niedługo w trójkę, razem z Czarkiem Suchanem, sprawią, że o Nowym Rakowie będzie w Częstochowie jeszcze głośniej, niż w ostatnich miesiącach. Tego jestem w stu procentach pewien. >> Kontakt z Biurem Prasowym Rakowa: [email protected]