Zmiany w pionie skautingu

Bartosz Barnaś kończy pracę na rzecz Rakowa Częstochowa za porozumieniem stron. Do działu skautingu dołączą nowi koordynatorzy. Jest to wynik restrukturyzacji przeprowadzanej przez ostatnie miesiące.

- W ostatnim czasie przechodzimy restrukturyzację i dziś wreszcie widzimy jej rezultaty. Obowiązki Bartosza Barnasia zostaną podzielone pomiędzy trzech koordynatorów skautingu. Aby sprostać rosnącym wymaganiom nowoczesnego działu, stworzyliśmy nową strukturę. Chciałbym podziękować Bartoszowi za jego ogromne zaangażowanie podczas dwóch lat spędzonych w klubie i życzyć mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze - opowiada Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy. 

  

Jednym z nowych koordynatorów będzie Robin Trabert, który dołączy do Medalików z KAA Gent, gdzie ostatnio pracował jako skaut pierwszego zespołu. Wcześniej natomiast był trenerem w niemieckiej młodzieżowej Bundeslidze. Do Rakowa przenosi się także Marko Vacić, który do tej pory pełnił obowiązki związane ze skautingiem dla Vitesse Arnhem. 

  

Trzecim koordynatorem będzie Sebastian Gryglaszewski. Będzie on nadal pracował na rzecz pierwszego zespołu, ale także przejmie więcej obowiązków związanych z polskim rynkiem transferowym, a do tego będzie odpowiadał za wypożyczenia w klubie. 

  

Bartoszowi Barnasiowi dziękujemy za pracę na rzecz Rakowa, a Robina oraz Marko witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!