Zmiany w sekcji kobiecej

W nadchodzącym sezonie Akademia Raków będzie w dalszym ciągu prowadzić trzy młodzieżowe drużyny kobiece. Kolejne inwestycje w poziom seniorski nie będą dokonywane.

- Wszystkie młodzieżowe drużyny kobiece rozpoczną swoje rozgrywki zgodnie z planem. W sezonie 2023/2024 będą to występujące w ligach wojewódzkich orliczki U-11, młodziczki U-13 i trampkarki U-15. Zgodnie ze strategią klubu, ze względów finansowych i organizacyjnych, praca na poziomie seniorskim kobiet nie mieści się w zakresie działalności szkoleniowej Akademii Raków i taki zespół nie będzie zgłoszony do rozgrywek. Osiągnięty awans do III ligi potwierdza jakość prowadzonych zajęć. Zawodniczki, które osiągną wiek seniorski, wesprzemy w kontynuowaniu kariery i dołączaniu do najlepszych zespołów w Polsce, umożliwiając im tym samym dalszy optymalny rozwój – tłumaczy dyrektor Akademii Raków, Dariusz Grzegrzółka.

 

W drużynach młodzieżowych trwa nabór uzupełniający dla dziewczynek z roczników 2008-2015. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.