Zmiany w sztabie pierwszej drużyny

Przed początkiem przygotowań do rundy wiosennej do sztabu pierwszej drużyny Rakowa dołączyły dwie nowe osoby. 

Michał Garnys będzie pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego. To specjalista fizjologii wysiłku i trener przygotowania fizycznego. Absolwent warszawskiej AWF, doktorant tej uczelni, zajmujący się problematyką przygotowania fizycznego zawodników sportów walki, kolarstwa, piłki nożnej. Trener przygotowania fizycznego m.in. Mameda Chalidowa, Michała Materli, Anzora Azieva, Piotra Strusa oraz walczących w UFC Daniela Omielańczuka oraz Pawła Pawlaka i mistrza największej Rosyjskiej organizacji M1 Global Marcina Tybury. Garnys pracował także między innymi z klubami piłkarskimi: Podbeskidziem Bielsko-Biała czy Cracovią oraz z siatkarzami Politechniki Warszawskiej i piłkarzami ręcznymi Motora Zaporoże. W latach 2015-2018 Michał pełnił funkcję konsultanta i członka sztabu szkoleniowego I reprezentacji Polski piłki nożnej w zakresie rejestracji i analizy obciążeń treningowych. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio był fizjologiem kadry narodowej kolarstwa torowego kobiet, a podczas Igrzysk w Pekinie pełnił rolę trenera przygotowania fizycznego kadry kobiet w Judo. 

Z kolei nowym fizjoterapeutą pracującym przy pierwszej drużynie został Wojciech Herman. Przez ostatnie 11 lat pełnił podobną funkcję w GKS-ie Katowice, z którym zakończył współpracę wraz z końcem roku. Herman obecnie jest w sztabie reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. Nasz nowy fizjoterapeuta był także w sztabie trenera Adama Nawałki. 

Jednocześnie informujemy, że pracę w naszym klubie zakończył fizjoterapeuta Rafał Berent, któremu dziękujemy za trud i oddanie, jakie włożył na rzecz Rakowa.