Znicz Kłobuck kolejnym klubem partnerskim Akademii Rakowa

24 stycznia do grona klubów filialnych Akademii Rakowa dołączył Znicz Kłobuck. - To trzeci klub, który podpisuje oficjalną umowę z naszą Akademią, ale będzie ich znacznie więcej - zapowiada dyrektor Akademii Rakowa, pan Marek Śledź. 

Znicz Kłobuck szkoli dzieci już od czwartego roku życia. Na co dzień w klubie trenują cztery grupy młodzieżowe i trzy grupy przedszkolaków. Łącznie około 140 podopiecznych. 

- Bardzo się cieszmy z podpisania tej umowy. Zapisy, które się w niej znajdują będą wykonywane z należytą starannością i zaangażowaniem naszych pracowników. Mamy nadzieję na owocną współpracę i już teraz zapraszam wszystkich z Kłobucka na mecze Rakowa - powiedział prezes klubu, pan Wojciech Cygan. 

Klub z Kłobucka jest trzecim po RAB-ie Radomsko i Rozbarku Bytom, który dołączył do projektu klubów partnerskich RKS Rakowa.  

DSC 0223

- Tak jak wcześniej wspominałem, klubów partnerskich będzie znacznie więcej. Kłobuck dołącza do naszego grona jako trzeci i wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Trenerzy z tych klubów, którzy przyjeżdżają do nas na staże stają się naszymi ambasadorami w swoich miejscowościach. Cała współpraca skupia się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym - wyjaśnił dyrektor Śledź - Ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Ta współpraca nie polega tylko na tym, żeby pozyskiwać uzdolnionych zawodników. Musimy też rozwijać w tych młodych ludziach wartości pozasportowe takie jak wzajemna współpraca, edukacja i dobre wychowanie. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w danym mieście, regionie czy nawet w skali kraju - dodał. 

Skąd decyzja o współpracy z Akademią Rakowa? 

- Pan Marek Śledź to ceniona osoba w środowisku piłki młodzieżowej. Możliwość kształcenia naszych zawodników pod jego okiem to dla nas ogromny zaszczyt. Filozofia rozwoju młodych talentów, którą wyznaje dyrektor Śledź jest spójna z naszą, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogliśmy podpisać taką umowę z Rakowem - wyjaśnił prezes Znicza Kłobuck, pan Daniel Zalski.