Znów poczuć ligowy klimat. Zapowiedź meczu Wisła Płock - Raków

Raków Częstochowa po krótkiej przerwie spowodowanej grą w europejskich pucharach wraca do walki o ligowe punkty. Czerwono-Niebiescy w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:30.

Wisła Płock w bieżącym sezonie Ekstraklasy rozegrała 5 meczów, gromadząc w nich 6 punktów. Na taki bilans złożyły się 2 zwycięstwa oraz 3 porażki. Zespół trenera Macieja Bartoszka dotychczas punktował tylko na własnym boisku, pokonując 1:0 Radomiaka Radom oraz 4:0 Zagłębie Lubin. Imponujące wyniki domowych spotkań pokazują, że drużyna z Płocka na stadionie im. Kazimierza Górskiego czuje się bardzo dobrze. Podobnie na początku sezonu czuć mogą się Damian Warchoł oraz Łukasz Sekulski, którzy w bieżących rozgrywkach zanotowali już strzelecki dublet. Pierwszy ze wspomnianej dwójki znany jest Czerwono-Niebieskich kibicom, bowiem w barwach Rakowe rozegrał 31 spotkań, strzelając 14 goli. 

 

Dla drużyny Marka Papszuna niedzielne spotkanie będzie powrotem po 21 dniach do walki o punkty w PKO BP Ekstraklasie. 3-tygodniowa przerwa była spowodowana grą w europejskich pucharach, którą nasz zespół zakończył w miniony czwartek w Gandawie. Ostatnie ligowe starcie Czerwono-Niebieskich miało miejsce 8. sierpnia w Krakowie, gdzie Raków 2:1 pokonał Wisłę Kraków. Częstochowianie w obecnych rozgrywkach rozegrali łącznie 3 mecze, w których wywalczyli 6 punktów. 

 

W poprzednim sezonie z Wisłą mierzyliśmy się dwukrotnie. W pierwszym starciu, rozgrywanym w Bełchatowie Czerwono-Niebiescy wygrali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Tomáš Petrášek, Marcin Cebula oraz David Tijanić. W rewanżu byliśmy świadkami remisu 2:2. Bramki dla nas zdobyli wtedy Kamil Piątkowski oraz Ivi Lopez. 

 

Niedzielny mecz będzie natomiast dziesiątym pomiędzy Rakowem a Wisłą. Lepszym bilansem mogą pochwalić się częstochowianie, którzy odnieśli 5 zwycięstw. Płocczanie z wygranej cieszyli się natomiast 2 razy. Dwukrotnie padał też remis. W dotychczasowych spotkaniach Raków strzelił 13 goli przy 9 Wisły. Co ciekawe, w ostatnich trzech spotkaniach Rakowa z "Nafciarzami" padały minimum 3 bramki, a w meczach rozgrywanych w Płocku padały zawsze, co zapowiada kolejne ciekawe widowisko. 

 

Rozjemcą niedzielnego meczu będzie Paweł Malec z Łodzi. Jego asystentami Konrad Sapela oraz Marcin Boniek, a sędzią technicznym Sylwester Rasmus. Za system VAR odpowiadać będzie duet Tomasz Kwiatkowski - Arkadiusz Kamil Wójcik.

 

Początek niedzielnego meczu o godzinie 12:30. Transmisja na antenie Canal+ Sport.