Zoran Arsenić: spodziewamy się trudnego meczu

Przed piątkowym meczem z Wisłą Kraków porozmawialiśmy z naszym obrońcą, Zoranem Arseniciem. Zapraszamy do lektury.

Przed nami mecz z Wisłą Kraków, czyli zespołem, który jako były zawodnik zapewne dobrze znasz. Jakiego meczu twoim zdaniem możemy się spodziewać?

 

Byłem zawodnikiem Wisły, ale od tego czasu dużo się tam zmieniło. Są nowi piłkarze, trenerzy, więc nie wiem, jak wygląda od środka sytuacja. Mam tam kilku przyjaciół wśród zawodników, ale nie jesteśmy teraz w kontakcie. Na pewno możemy spodziewać się ciężkiego meczu. Jest to groźny zespół. Z nowym trenerem grają cały czas w wysokim pressingu, także musimy się tego spodziewać, że będą nas naciskać. Nie oczekujemy, że będzie łatwo. Wiemy, że musimy dać z siebie sto procent, żeby zdobyć trzy punkty.

 

Za tobą już dwa mecze rozegrane w barwach Rakowa. Jak z twojej perspektywy przebiegł proces aklimatyzacji? Czujesz, że już wkomponowałeś się w grę zespołu?

 

Myślę, że proces aklimatyzacji jest za mną i czuję się dobrze tutaj. Wszystko jest, mogę powiedzieć, idealnie i jestem skoncentrowany tylko na swojej pracy, żebym był jeszcze lepszy na boisku. Myślę, że drużyna jest fajna, chłopaki są super. Nie mam żadnych problemów i miasto też jest super, także wszystko jest w porządku.

 

Mecz z Wisłą będzie początkiem krótkiego maratonu. W nadchodzącym tygodniu czekają nas także ważne pojedynki z Cracovią i Lechem Poznań. Co będzie kluczem do tego, by ten okres był udany? Na co podczas przygotowań najbardziej musicie zwrócić uwagę?

 

Nie ma zbyt dużo czasu do końca sezonu i mamy naprawdę dużo meczów. Z powodu koronawirusa musieliśmy przełożyć też spotkanie ze Stalą. Kluczowa będzie teraz regeneracja po meczach. Zagramy co trzy dni i musimy regenerować się dobrze po każdym meczu, żebyśmy mogli przygotować się lepiej do kolejnych potyczek. Także myślę, że to właśnie będzie najważniejsze w tym aspekcie.