Zoran Arsenić: to będzie mecz walki

W najbliższą sobotę Czerwono-Niebiescy przy Limanowskiego 83 powalczą o kolejne punkty w PKO BP Ekstraklasie. Przed domowym meczem z Zagłębiem Lubin porozmawialiśmy z obrońcą Rakowa, Zoranem Arseniciem.

Zoran, za nami przegrany mecz z Cracovią. Była to dopiero druga porażka w tym sezonie, ale na pewno bolesna, biorąc pod uwagę przebieg spotkania. 

 

- Tak, to była bolesna przegrana, bo czuliśmy, że kontrolujemy cały mecz. Na pewno po meczu była smutna atmosfera w szatni, ponieważ tak jak powiedziałem wcześniej, kontrolowaliśmy przebieg spotkania, a na końcu mamy zero punktów. 

 

Udało wam się już strawić poniedziałkową przegraną i złapać koncentrację przed kolejnym meczem?

 

- Tak, oczywiście. To już jest za nami, dzisiaj zrobiliśmy jeszcze analizę i przygotowujemy się do kolejnego spotkania z Zagłębiem Lubin. 

 

Szansa na przełamanie już w sobotę. Jak bardzo jesteście żądni wygranej? 

 

- Cały czas mamy to samo nastawienie i chcemy wygrać każdy mecz. To nie jest tak, że teraz chcemy tego jeszcze bardziej. Do każdego meczu podchodzimy z nadzieją na wygraną i podobnie będzie w sobotę. Na pewno jednak po tych trzech meczach bez zwycięstwa, jeśli wygramy, to radość będzie większa. 

 

Zapowiada się zacięte spotkanie, w którym oba zespoły będą szukać przełamania. Jakiego meczu ty się spodziewasz?

 

- Myślę, że tak bardzo nie interesują nas wyniki, które osiąga Zagłębie i jaką mają sytuację. Koncentrujemy się przede wszystkim na sobie. Na pewno będzie to mecz walki. Tutaj w Ekstraklasie nieważne z kim grasz, zawsze jest walka i niełatwo jest wygrać. Musimy dobrze się przygotować i dać z siebie sto procent, żeby odnieść zwycięstwo. 

 

Końcówka 2021 roku będzie bardzo intensywna. Od soboty, aż do świąt rozegramy 6 ważnych meczów. Jesteście gotowi na te wyzwania? 

 

- Jestem pewien, że jesteśmy dobrze przygotowani i fizycznie na pewno damy radę. Lubimy grać co 3 dni, wtedy nie myślisz o ostatnim meczu, tylko idziesz dalej. 

 

W sprzedaży wciąż znajdują się bilety na sobotnie spotkanie, które można nabyć online pod adresem bilety.rakow.com, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej w godzinach 10:00-22:00 oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83 od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00 oraz w sobotę w godzinach 9:00 - 19:00.