Zoran Arsenić: Wszyscy w tym zespole to świetni zawodnicy i dobrzy ludzie

- Wiemy, jak wygląda u nas praca i jak się rozwijamy. Systematycznie idziemy do przodu i tak się stało również tym razem - mówił po ostatnim meczu rundy Zoran Arsenić, który podsumował pierwszą część sezonu.

Celem na sobotę było zwycięstwo i to się udało. Jak możesz ocenić mecz z Zagłębiem Lubin?

 

- Nie był to nasz najlepszy mecz w tej rundzie i nie możemy być zadowoleni jak to wyglądało, szczególnie w końcówce meczu, ale najważniesze są trzy punkty, które zabieramy do Częstochowy i kończymy rundę, tak jak chcieliśmy. Teraz jedziemy na wakacje i będziemy mogli trochę odpocząć. 

 

Za nami 26 meczów w pierwszej części sezonu. Myślisz, że ta przerwa w rozgrywkach przychodzi w dobrym momencie? 

 

- To był bardzo intensywny czas. Mecze ligowe, europejskie puchary, Puchar Polski. Trochę nabiliśmy kilometrów w tym okresie, więc wakacje dobrze nam zrobią. 

 

To była bardzo dobra runda oraz cały rok w naszym wykonaniu. Jak możesz ocenić, szczególnie te ostatnie pół roku, kiedy wystąpiłeś w niemal wszystkich spotkaniach i pełniłeś rolę kapitana?

 

- Wiemy, jak wygląda u nas praca i jak się rozwijamy. Systematycznie idziemy do przodu i tak się stało również tym razem. Zrobiliśmy dobre transfery, dobrze się przygotowaliśmy do sezonu i wszyscy ciężko pracowaliśmy, każdy z nas się rozwinął. Byliśmy gotowi do walki w tym sezonie i to pokazaliśmy w pierwszej rundzie. Odnośnie bycia kapitanem, to jestem z tego dumny. Być kapitanem takiej drużyny jest niesamowite. Wszyscy w tym zespole to świetni zawodnicy i dobrzy ludzie, więc to naprawdę wielka sprawa dla mnie, móc prowadzić tę drużynę. 

 

Kup karnet i wspieraj Raków w rundzie wiosennej!

 

W minionej rundzie zdobyliśmy najwięcej bramek w Ekstraklasie. Ciebie jako obrońcę może jednak najbardziej cieszyć bardzo dobra defensywa.

 

- Oczywiście. Jestem od bronienia naszej bramki, a nie od strzelania goli. Oczywiście, jeśli mogę coś dać od siebie z przodu, to jest to jakiś bonus. Cieszy to, że straciliśmy mało bramek. Oczywiśnie nie jest to tylko moja zasługa, tylko wszystkich. Mamy taki styl gry, że obrona zaczyna się od napastnika. To nie są tylko obrońcy czy bramkarze, ale wszyscy razem. 

 

A co możesz powiedzieć kibicom, którzy wspierali drużynę w każdym meczu tego sezonu?

 

- Mogę bardzo podziękować wszystkim kibicom za wsparcie, które mieliśmy przez całą rundę. Na swoim stadionie nie przegraliśmy w tym roku żadnego meczu. To pokazuje, ile znaczy ich wsparcie. Mam nadzieję, że tak zostanie i w następnym roku będziemy mogli cieszyć się z kolejnych sukcesów.