Zoran Arsenić zawodnikiem Rakowa Częstochowa!

Zoran Arsenić w ostatnim dniu okienka transferowego wzmocnił defensywę Rakowa Częstochowa. Chorwat dołączył do Czerwono-Niebieskich na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok, które obowiązywało będzie do końca bieżącego sezonu. Klub zagwarantował sobie opcję wykupu zawodnika.

Zoran ma 26 lat i urodził się w chorwackim Osijek. Mierzy 188 centymetrów wzrostu. Jest wychowankiem NK Osijek. Przed przenosinami do Polski w ojczystym kraju występował także w drużynach NK Visnjevac, HNK Segesta i NK Sesvete.

 

Pierwszym klubem w PKO Ekstraklasie była Wisła Kraków, do której trafił w 2017 roku i podczas 1,5-rocznego gry dla Białej Gwiazdy rozegrał 33 ligowe mecze i zdobył 3 bramki. Przed rundą wiosenną sezonu 2018/19 przeniósł się do Jagiellonii Białystok. W drużynie z Podlasia wystąpił w 44 spotkaniach PKO Ekstraklasy, a tuż po starcie obecnego sezonu został wypożyczony do chorwackiego HNK Rijeka grającej w Prva Hrvatska Nogomentna Liga (najwyższy poziom rozgrywek w Chorwacji). W rundzie jesiennej zanotował 7 ligowych występów.

 

 

- Dzięki swojej uniwersalności Zoran może występować praktycznie na każdej pozycji w obronie. Jest też zawodnikiem dobrze znającym realia polskiej ekstraklasy. Wierzymy, że jego doświadczenie, umiejętności i charakter pozytywnie wpłyną na rywalizację w linii obrony oraz pozwolą na dalszy rozwój całego zespołu – mówi Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Czerwono-Niebieskich.

 

Zoran, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!