Zrobić kolejny krok - zapowiedź meczu Raków - FK Sūduva

W najbliższy czwartek Raków Częstochowa rozegra rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z litewską FK Sūduva. Początek meczu, który odbędzie się na stadionie w Bielsku-Białej zaplanowano na godzinę 19:00.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 22 lipca w Mariampolu, padł bezbramkowy remis. Przez niemal pełne 90 minut inicjatywa była po stronie drużyny trenera Marka Papszuna. Czerwono-Niebiescy mimo kilku okazji nie zdołali jednak strzelić bramki. Tym samym przed rewanżowym starciem sprawa awansu do następnej rundy jest otwarta. - Zrobiliśmy połowę dobrej roboty. Oczywiście chcieliśmy to spotkanie wygrać, ale mamy w zanadrzu jeszcze mecz u siebie - mówił po pierwszym meczu Andrzej Niewulis, kapitan Czerwono-Niebieskich. 

 

Zespół prowadzony przez trenera Victora Basadre w spotkaniu w Mariampolu szukał szybkich ataków ze skrzydeł, obrona Rakowa neutralizowała jednak ofensywne poczynania wicemistrzów Litwy. Hiszpański szkoleniowiec po ostatnim gwizdku pierwszego meczu mimo to nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy. - Spodziewaliśmy się przed meczem, że będziemy grać przeciwko  silniejszej drużynie. Jesteśmy dumni z tego, jak się dziś zaprezentowaliśmy. Próbowaliśmy szukać momentów do strzele nia gola. Było to jednak trudne zadanie - ocenił Basadre.

 

Czerwono-Niebiescy do rewanżowego spotkania podejdą zbudowani zwycięstwem w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy, kiedy to po szalonym i niezwykle emocjonującym spotkaniu 3:2 pokonali Piasta Gliwice. Nasz zespół po raz kolejny pokazał charakter, odwracając losy inauguracyjnego meczu. Drużyna trenera Marka Papszuna ma także dobre wspomnienia ze stadionu w Bielsku-Białej, gdzie w zeszłym sezonie 4:1 pokonała Podbeskidzie.  

 

Czwartkowe spotkanie zostanie poprowadzone przez Maltańczyków. Głównym arbitrem meczu będzie Trustin Farrugia Cann. Jego asystentami Luke Portelli oraz Duncan Sultana,  a sędzią technicznym Stephen Pace.

 

Początek spotkania na stadionie przy Rychlińskiego 21 w Bielsku-Białej o godzinie 19:00. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać na kanale TVP Sport.