Zwycięstwo i spokojne święta! Bruk-Bet Termalica - Raków 0:3

Raków Częstochowa wygrał 3:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w wyjazdowym meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Ivi López, Vladislavs Gutkovskis oraz Sebastian Musiolik.

Trener Marek Papszun wprowadził kilka zmian w składzie względem poprzednich spotkań. Do bramki wrócił Vladan Kovačević, a szansę debiutu w czerwono-niebieskich barwach dostał wychowanek Rakowa, Oskar Krzyżak. W wyjściowej jedenastce zabrakło tym razem Frana Tudora, który pauzował za kartki.

Spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się w szybkim tempie. Pierwsi przed dobrą okazją stanęli gospodarze, którzy zagrozili częstochowianom po stałym fragmencie gry, jednak czujnie zachowała się defensywa Rakowa. W 12. minucie skutecznie obrońcom drużyny z Niecieczy urwał się Ben Lederman, który zagrał piłkę do Vladislavsa Gutkovkisa. Ze strzałem Łotysza poradził sobie jednak Pavel Pauliuchenka. Chwilę później bliski szczęścia był Fábio Sturgeon, ale uderzył nad poprzeczką. W 35. minucie dobrą okazję wypracował sobie Ivi López, jednak posłał piłkę nad bramką Termaliki. Minutę później Ivi  trafił już do siatki, zdobywając 4 z rzędu bramkę w wyjazdowym meczu Czerwono-Niebieskich.

Podopieczni trenera Radoslava Latala z dużym animuszem rozpoczęli drugą część spotkania, szukając wyrównującej bramki. W 56. minucie mocnym strzałem popisał się Michal Hubinek, ale na posterunku znalazł się Vladan Kovačević. 6 minut później Czerwono-Niebiescy stworzyli duże zagrożenie w polu karnym beniaminka z Niecieczy. Najpierw próbował Tomáš Petrášek, lecz skutecznie interweniował Pauliuchenka, a dobijał Vladislavs Gutkovskis, przy którego uderzeniu bramkarz gospodarzy był już bezradny. Częstochowianie kontrolowali przebieg spotkania, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Sebastian Musiolik. Czerwono-Niebiescy odnieśli pewne zwycięstwo i mogli cieszyć się ze świątecznego kompletu punktów.

Kolejne ligowe spotkanie Czerwono-Niebiescy rozegrają już w najbliższą środę, 20 kwietnia. Będzie to rozgrywany awansem mecz 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Na Limanowskiego 83 wrócimy w następną niedzielę, 24 kwietnia, kiedy to zagramy z Górnikiem Łęczna.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: Ivi 36', Gutkovskis 62', Musiolik 90'

Raków: Kovačević - Petrášek, Rundić, Krzyżak, Lederman (89. Sapała), Gwilia (78. Czyż), Kun, Sorescu, Sturgeon (58. Cebula), Ivi (89. Musiolik), Gutkovskis (78. Arak)

Bruk-Bet Termalica: Pauliuchenka - Tekijaski, Śpiewak (64. Poliarus - 85. Stefanik)), Radwański, Mesanović (78. Varga), Grzybek, Hybs (64. Grabowski), Wlazło, Hubinek, Domgjoni (46. Poznar), Dombrovskyi

Żółte kartki: Wlazło - Kun