Zwycięstwo ligowe rezerw Rakowa

Podopieczni Dawida Krzętowskiego pokonali dzisiaj na własnym boisku RKS Grodziec 3:1.

Wynik otworzyli goście strzelając bramkę w 12. minucie spotkania. Czerwono-niebiescy zdołali wyrównać za sprawą gola Patryka Szymańskiego w ostatnich fragmentach pierwszej połowy.

Po przerwie trafiali już tylko częstochowianie. Prowadzenie Rakowowi dał Daniel Rumin (53. minuta), a wynik ustalił Dominik Bronisławski (88. minuta).

Nasza drużyna zajmuje 12. miejsce w tabeli IV ligi. Kolejnym rywalem będzie GKS II Tychy. To spotkanie zostanie rozegrane na terenie przeciwnika.

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Mimo, że musieliśmy gonić wynik, to stworzyliśmy tyle sytuacji, że kwestią czasu było to, kiedy padną bramki. Graliśmy bardzo konsekwentnie i nie daliśmy się sprowokować przeciwnikowi. Boisko było dzisiaj bardzo ciężkie, tym bardziej cieszy fakt, że nasza gra wyglądała dobrze. Rywal postawił nam dość wysoko poprzeczkę, ale dzięki zaangażowaniu chłopaków to my cieszyliśmy się po ostatnim gwizdku. Za tydzień ciężki mecz w Tychach, gdzie nasza młodzież będzie miała szansę do pokazania się z dobrej strony.

RKS Raków II Częstochowa - RKS Grodziec 3:1 (1:1)