Zwycięstwo na inaugurację! | Raków - Jagiellonia 3:0

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w inauguracyjnym meczu PKO BP Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok. Bramki dla Medalików zdobywali Łukasz Zwoliński (dwie) oraz Bartosz Nowak.

Pierwsza połowa meczu to przewaga Rakowa. Zespół Medalików panował nad piłką. Pierwsza groźna sytuacja to dośrodkowanie w pole karne Zlatana Alomerovicia. Do strzału przewrotką złożył się Bartosz Nowak, ale pomocnik nie trafił w piłkę. To mogła być piękna bramka!

W 38. minucie Łukasz Zwoliński świetnie wyszedł do prostopadłego podania, ale przegrał walkę brak w bark z rywalem. W czasie doliczonym do pierwszej połowy John Yeboah zagrał do "Zwolaka", a ten wpakował piłkę do bramki Jagiellonii. Medaliki prowadziły po pierwszej połowie.

Druga zaczęła się od kolejnych ataków piłkarzy w czerwonych koszulkach. Bliski podwyższenia wyniku był Carlos, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Stadionowy zegar wskazywał dokładnie 60. minutę, gdy Łukasz Zwoliński został powalony przez dwóch rywali w polu karny. Nie mogło być innej decyzji - rzut karny dla Medalików. Łukasz Zwoliński zmienił "jedenastkę" na gola! Trzy minuty potem Zlatan Alomerović znów musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Nowak!

O kolejne ligowe punkty Medaliki zagrają w sobotę, 5 sierpnia z Wartą Poznań. Emocje przy Limanowskiego 83 czekają nas już w najbliższą środę w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Qarabağ FK.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Bramki: Zwoliński 45', 62' (k.), 64' Nowak

Raków: 1. Vladan Kovačević - 25. Bogdan Racovițan, 24. Zoran Arsenić, 4. Strátos Svárnas - 7. Fran Tudor (82, 17. Mateusz Wdowiak), 5. Gustav Berggren, 30. Władysław Koczerhin (77, 66. Giánnis Papanikoláou), 11. John Yeboah (67, 77. Marcin Cebula), 27. Bartosz Nowak, 20. Jean Carlos Silva (67, 22. Deian Sorescu) - 9. Łukasz Zwoliński (77, 99. Fabian Piasecki).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 7. Dominik Marczuk (64, 19. Paweł Olszewski), 3. Dušan Stojinović, 17. Adrián Diéguez, 5. Bojan Nastić (23, 18. Tomasz Kupisz) - 16. Michal Sáček (64, 14. Jarosław Kubicki), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené, 11. Jesús Imaz, 27. Bartłomiej Wdowik (82, 36. Jakub Lewicki) - 10. Afimico Pululu (64, 28. José Naranjo).