Zwycięstwo na zakończenie zgrupowania! Raków - Zoria 3:2

Raków Częstochowa wygrał 3:2 z Zorią Ługańsk w ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Belek. Bramki dla Czerwono-Niebieskich zdobyli Zoran Arsenić, Vladislavs Gutkovskis oraz Sebastian Musiolik.

Pierwszy kwadrans to przewaga Czerwono-Niebieskich, którzy przez większość czasu operowali piłką na połowie rywala. Najbliżej zdobycia bramki był Andrzej Niewulis, jednak piłka po jego uderzeniu głową po stałym fragmencie gry trafiła w poprzeczkę. Kolejną dobrą okazję do strzelenia gola miał Wiktor Długosz. Młodzieżowiec naszej drużyny uderzył jednak nad poprzeczką. W tej samej akcji skutecznym drybilingiem popisał się Marcin Cebula, który zagrywał futbolówkę w pole karne. Jeszcze bliżej szcżęścia byliśmy w 32. minucie. Bramkarz Zorii obronił najpierw uderzenie "Cebula" z rzutu wolnego, a po chwili dobitkę Zorana Arsenicia. Mimo przewagi Rakowa, to Ukraińcy objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sergiy Buletsa. 6 minut później odpowiedział Zoran Arsenić, który strzałem głową doprowadził do wyrównania. 

 

W przerwie spotkania trener Marek Papszun zdecydował się na kilka zmian, a na boisku pojawił się między innymi Deian Sorescu. Druga część meczu zaczęła się od groźnego faulu na Mateuszu Wdowiaku. Popularny "Wdówka" kontynuował jednak grę. Czerwono-Niebiescy, którzy przeważali w czwartkowym sparingu objęli prowadzenie w 61. minucie, kiedy na indywidualną akcję zdecydował się Vladislavs Gutkovskis, który najpierw minął rywali, a następnie wpakował piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że w tym spotkaniu nie będziemy już świadkami zwrotów akcji precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Buletsa i doprowadził do remisu. Niespełna 2 minuty później Czerwono-Niebiescy rzut wolny zamienili na bramkę, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Musiolik, dając zwycięstwo naszej drużynie. 

 

Był to ostatni mecz kontrolny Czerwono-Niebieskich w Turcji. W poprzednich podopieczni trenera Marka Papszuna wygrali 3:0 z FC Navbahor Namangan, zremisowali 3:3 z Dinamem Batumi oraz przegrali 1:2 z Rapidem Bukareszt. 

 

Raków Częstochowa - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)

Bramki: Arsenić 41', Gutkovskis 61', Musiolik 90+3 - Buletsa 35', 90+1

 

Raków: Trelowski, Niewulis (46' Petrášek), Arsenić, Tudor (62' Kun - 70' Krzyżak), Papanikolaou, Lederman (65' Czyż), Długosz (46' Sapała), Kun (46' Sorescu), Cebula (46' Sturgeon), Wdowiak (76' Musiolik), Gutkovskis (62' Arak)

 

#DzieńDoBelek