Zwycięstwo Rakowa nad Zagłębiem Sosnowiec!

Po trafieniach Rusłana Babenko i Andrija Lukovicia Raków Częstochowa pokonał 2:0 Zagłębie Sosnowiec. Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna było to piąte zwycięstwo w szóstym meczu kontrolnym.

Od początku piątkowego spotkania piłkarze Rakowa narzucili rywalowi swój styl gry. Rozgrywali piłkę na całej szerokości boiska i szukali swoich szans do zdobycia gola. W 14. minucie zrobiło się jednak groźnie pod bramką częstochowian. W sytuacji sam na sam Michał Gliwa popisał się świetną interwencją i nie dopuścił do straty bramki przez Raków. Od tego momentu to "Czerwono-Niebiescy" panowali nad pierwszą częścią gry. Tuż obok bramki strzeżonej przez Cezarego Misztę uderzali Piotr Malinowski i Igor Sapała. Z kolei po uderzeniu głową przez Arkadiusza Kasperkiewicza futbolówka poszybowała niecały metr nad poprzeczką. Nasza drużyna była z minuty na minutę groźniejsza. Tuż przed przerwą w polu karnym dobrze odnalazł się Miłosz Szczepański i oddał strzał, który z dużym trudem wybronił Miszta. Chwilę potem sędzia odesłał obie drużyny do szatni.

W drugiej części gry częstochowianie dali solidną próbkę swoich wysokich umiejętności. Piłka krążyła między nimi w szybkim tempie, a otwierający gol wisiał w powietrzu. Na lewej stronie "wiatr" robił Patryk Kun. Nasz zawodnik nieustannie nękał defensywę rywali. W jednej z sytuacji upadł w polu karnym, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Chwilę potem, po błyskawicznym rozegraniu rzutu wolnego, "Kunik" oddał mocny strzał. Golkiperowi Zagłębia z trudem przyszło sparowanie piłki na rzut rożny. Przełamanie nastąpiło w 68. minucie. Rusłan Babenko otrzymał piłkę tuż przed polem karnym, ułożył sobie piłkę do strzału i potężnym uderzeniem w górny róg wyprowadził Raków na prowadzenie. To wyraźnie rozochociło Ukraińca, bo chwilę później ponownie strzelał z "szesnastki". Wynik spotkania ustalił w 88. minucie wprowadzony wcześniej Andrija Luković. Serb wbiegł z piłką w pole karne i posłał piłkę obok bezradnego w tej sytuacji Miszty. Spotkanie zakończyło się wygraną Rakowa 2:0.

Dla naszych zawodników było to przedostatnie spotkanie przed nadchodzącymi rozgrywkami PKO Ekstraklasy. Jeszcze dzisiaj Raków rozegra ze Skrą Częstochowa drugi mecz kontrolny.

Przypominamy, że po zakończeniu starcia ze "Skrzakami", odbędzie się pożegnanie skansenu, czyli prezentacja pierwszego zespołu oraz strojów na sezon 2019/2020. Zapraszamy do przyjścia na stadion, by uczestniczyć w tym wydarzeniu! Widzimy się o 16:00 na L83!

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

1:0 - Rusłan Babenko (68.)

2:0 - Andrija Luković (88.)

Raków: Gliwa - Szymonowicz, Azemović, Kasperkiewicz, Malinowski (46. Apolinarski), Babenko, Sapała, Kun, Domański (77. Luković), Szczepański (77. Lewicki), Musiolik