Zwycięstwo Rakowa U15 na inaugurację CLJ!

Raków Częstochowa U15 z przytupem rozpoczął sezon 2020/2021 w Centralnej Lidze Juniorów. Czerwono-Niebiescy pokonali FC Wrocław Academy U15 aż 4:0.

Czerwono-Niebiescy od pierwszego gwizdka narzucili rywalom swój styl gry i szybko pokazali, że w środowe popołudnie ich jedynym celem jest zwycięstwo. W 8. minucie Raków U15 na prowadzenie wyprowadził Dominik Cieślak. Już trzy minuty później było 2:0 - tym razem bramkarza rywali pokonał Łukasz Kabaj. Podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego nie zastopowali. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw, w 27. minucie, drugie swoje trafienie zanotował Dominik Cieślak. Pięć minut później wynik spotkania na 4:0 ustalił Mateusz Głowiński. W drugiej połowie, konkretnie w jej późniejszej fazie, mecz był już nieco bardziej wyrównany, a więcej bramek nie padło. Częstochowianie mogli cieszyć się po końcowym gwizdku z pewnego zwycięstwa, które da im poważny zastrzyk pewności siebie.

W 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Raków U15 zagra z KS Rozwojem Katowice U15. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 23 sierpnia, na godzinę 12:30.

Raków Częstochowa U15 - FC Wrocław Academy U15 4:0 (4:0)

Raków U15: Jaskuła (68. Bednarek) - Ociepa (60. Ślęzok), Marszalik, Kabaj, Cieślak (76. Kotala), Głowiński (75. Rachucki), Zieliński (50. Krawczyk), Nowakowski (68. Kasprzak), Maćkowiak, Mikołajczyk, Gibała (60. Szydzisz)

Gole: Dominik Cieślak (dwa), Łukasz Kabaj, Mateusz Głowiński