Zwycięstwo rezerw na inaugurację

Rezerwy Rakowa na inaugurację ligi okręgowej pokonały Liswartę Popów 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Dawid Świerk. – Przez cały mecz dyktowaliśmy warunki gry – mówi trener Dawid Błaszczykowski.
Rezerwy Rakowa na inaugurację ligi okręgowej pokonały Liswartę Popów 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Dawid Świerk. – Przez cały mecz dyktowaliśmy warunki gry – mówi trener Dawid Błaszczykowski. Do meczu z Liswartą drugi zespół Rakowa przystąpił w składzie złożonym głównie z młodych piłkarzy. Szansę na występ otrzymali pozyskani latem: Grzegorz Dajczak, Damian Michalik, Michał Łyko oraz zawodnicy, którzy powrócili na Limanowskiego po okresie wypożyczeń do innych klubów. Debiut na ławce trenerskiej Rakowa zaliczył także Dawid Błaszczykowski, który po spotkaniu mógł być dumny ze swoich podopiecznych. Niemal przez całe spotkanie czerwono – niebiescy prowadzili grę, a goście ograniczali się jedynie do wybijania piłki jak najdalej od własnego pola karnego. – Byliśmy zdecydowanie lepsi od rywala – twierdzi Błaszczykowski. – Może nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu klarownych okazji do zdobycia gola, ale z przebiegu meczu prowadziliśmy grę, skutecznie uniemożliwiając próby wyprowadzenia piłki przez Liswartę – dodał szkoleniowiec Rakowa. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a prawdziwe emocje zaczęły się dopiero po przerwie. Jedna z nielicznych akcji Liswarty zakończyła się powodzeniem, kiedy po błędzie bloku defensywnego Rakowa piłkę do bramki skierował Tomasz Chyra. Podrażnieni takim wynikiem częstochowianie ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Niespełna minutę później był remis, a na listę strzelców wpisał się Łyko, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z rzutu wolnego. Dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania Błaszczykowski zdecydował się na zmianę i wprowadził na boisko Dawida Świerka. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry piłkarz głową skierował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. – Dawid był wyróżniającym się zawodnikiem na boisku, ale na pochwałę zasługuje cały zespół – kończy Błaszczykowski. RAKÓW II - LISWARTA POPÓW 2:1 (0:0) 0:1 Chyra (66) 1:1 Łyko (67, z rzutu wolnego) 2:1 Świerk (90, asysta Michalik) RAKÓW II: Janta – Kisiel, Dajczak, Górecki, Łysek – Gajda, Czerwiński (81. Sobczyk), Łyko (91. Mońka), Marczyk (45. Michalik) – Hibner, Wiktorek (67. Świerk)