Zwycięstwo! RKS Raków - Odra Opole 1:0 (0:0)

Raków Częstochowa znowu wygrywa! W 4. kolejce Fortuna 1 Ligi RKS pokonał Odrę Opole 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Miłosz Szczepański.

Szkoleniowiec czerwono-niebieskich dokonał dwóch korekt względem ostatniego meczu z Chojniczanką Chojnice. Od pierwszej minuty zagrali Igor Sapała i Piotr Malinowski, którzy zastąpili Rafała Figla i Dariusza Formellę. W meczowej osiemnastce pierwszy raz w tym sezonie znalazł się Patryk Kun, który wcześniej nie mógł grać z powodu kontuzji ręki.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji do zdobycia bramki. Raków częściej utrzymywał się przy piłce, ale trudno było sforsować szyki obronne gości. W 18. minucie z dystansu próbował Łukasz Góra, ale próba była niecelna. Odpowiedź Odry to strzał sprzed pola karnego Mateusz Czyżycki, jednak na posterunku był Michał Gliwa. W 28. minucie piłkę do bramki opolan skierował Andrzej Niewulis, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Przed przerwą strzelał jeszcze Domański, jednak Michał Szromik zdołał odbić piłkę.

Po zmianie stron Raków nadal przeważał. Znakomitą sposobność do otworzenia wyniku miał Karol Mondek. Niestety, Słowak z kilku metrów przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Kolejne minuty przynosiły coraz większą dominację Rakowa. W 81. minucie rezerwowy Szymon Lewicki znalazł się w wybornej sytuacji, jednak minimalnie przestrzelił. W 84. minucie na boisku pojawił się Miłosz Szczepański, który zmienił Adama Radwańskiego. Jak się okazało kilka chwil później ta roszada okazała się kluczowa do losów spotkania. Kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry "Szczepan" otrzymał piłkę od Petra Schwarza minął kilku rywali i mocnym, precyzyjnym uderzeniem w długi róg bramki pokonał Szromika. Licznie zgromadzona publiczność oszalała, że szczęścia, a nasz młodzieżowiec utonął w ramionach kolegów. Raków "rzutem na taśmę" pokonał Odrę 1:0!

Częstochowianie po 4. kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów. W następnym spotkaniu czerwono-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. To spotkanie odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 17.45.

RKS Raków Częstochowa - Odra Opole 1:0 (0:0)

1:0 - Miłosz Szczepański 89'

Kartki:
4' - Arkadiusz Kasperkiewicz
35' - Jakub Habusta
49' - Rafał Niziołek

Składy:
RKS Raków: Gliwa - Niewulis, Kasperkiewicz Góra, Sapała, Schwarz, Mondek, Malinowski (73. Bartl), Radwański (84. Szczepański), Domański, Musiolik (59. Lewicki).

Odra Opole: Szromik - Szota, Niziołek, Janus (63. Gomez), Moder (71. Bonecki), Rybicki, Habusta, Winiarczyk, Baranowski, Janasik, Czyżycki (79. Tome).